Helmond International Tournament 2018 Canoe Polo - Match list


Day 1: Saturday the 14th of April, 2018

Pitch Division Team A - Team B Result Jury
08:00 08:00
1 Aarhus lobsters - TUS Warfleth 1 - 6 KRM U21 (Rothe Mühle Essen)
2 Zeewitoe - Rijnland B 0 - 6 Hydronauten
3 Wuppertaler Kanu Club 2 - Aarhus langusters 3 - 4 Odysseus C
4 MdR 4 - Viking CD 4 - 2 KSVH Berlin
5 KRM Ladies (Rothe Mühle Essen) - KC Wetter 8 - 0 DJK
6 KG List Ladies - MKSF Damen 8 - 0 1.MKC Duisburg Ladys
7 KRM U16 (Rothe Mühle Essen) - KGList 0 - 5 Levitas B
8 Rijnland D - Keistad D 3 - 1 Oldenburg YC
9 UKC Vet - MdR 5 7 - 0 KPM Rookies
08:30 08:30
1 RKV 1 - KPM Men 1 - 3 Groningen B
2 VMW Berlin - TNT 5 - 2 Keistad B
3 DSR Ducks - MdR 3 4 - 4 Gekko
4 Odysseus A - Ieper 2 - 2 KG Wanderfalke
5 Dragon - U21 GER B 2 - 5 Denmark U21
6 ACC Hamburg - Gent 2 - 4 Viking Venlo A
7 MKSF 1 - MdR 2 4 - 0 the Tyson rule
8 WSV Quakenbrueck - BKS 1 1 - 2 Viking Venlo B
9 Rijnland J - HWC Bad Boys 0 - 0 KKP Jugend
09:00 09:00
1 KRM U21 (Rothe Mühle Essen) - Rijnland C 2 - 1 Aarhus lobsters
2 DJK 2 - GIV Kajakpolo 3 - 4 Zeewitoe
3 Odysseus C - MKSF 3 4 - 3 MdR 4
4 BKS 2 - Levitas 2 3 - 0 Wuppertaler Kanu Club 2
5 DJK - KPM Ladies 0 - 3 KG List Ladies
6 1.MKC Duisburg Ladys - Berlin Damen 4 - 1 KRM Ladies (Rothe Mühle Essen)
7 HWC B - Oldenburg YC 1 - 12 UKC Vet
8 UKC Geel - KPM Rookies 2 - 2 Rijnland D
9 KRM U14 (Rothe Mühle Essen) - DSR U21 Girl 2 - 1 MdR Jeugd
09:30 09:30
1 GER women A - Triton 1 2 - 2 RKV 1
2 KRM C (Rothe Mühle Essen) - Groningen B 9 - 2 VMW Berlin
3 Keistad C - SG Coburg 0 - 8 DSR Ducks
4 Germany - Keistad A 9 - 2 Dragon
5 Denmark U21 - MdR 1 3 - 4 MKSF 1
6 Viking Venlo A - the Tyson rule 6 - 1 ACC Hamburg
7 Meridian E - U21 GER A 0 - 5 Odysseus A
8 1.MKC Duisburg U21 - Viking Venlo B 3 - 2 WSV Quakenbrueck
9 RKV 3 - Levitas B 0 - 3 KRM U16 (Rothe Mühle Essen)
10:00 10:00
1 Zeewitoe - RKV 2 0 - 7 GIV Kajakpolo
2 Aarhus lobsters - Rijnland B 2 - 7 DJK 2
4 Aarhus langusters - Helmvaarders A 0 - 3 MKSF 3
5 HWC The Sharks - TNT 9 - 4 KRM U14 (Rothe Mühle Essen)
6 Danske Studenters Roklub - KC Wetter 3 - 2 KPM Ladies
7 KRM Ladies (Rothe Mühle Essen) - MKSF Damen 16 - 1 Berlin Damen
8 Wuppertaler Kanu Club 2 - MdR 4 3 - 7 BKS 2
9 KKP Jugend - MdR Jeugd 6 - 3 DSR U21 Girl
10:30 10:30
1 VMW Berlin - Odysseus B 3 - 4 Triton 1
2 RKV 1 - TNT 3 - 4 GER women A
3 Wuppertaler Kanu Club - DSR Ducks 9 - 0 Keistad C
4 Odysseus A - Rijnland A 7 - 6 Keistad A
5 Ieper - Dragon 5 - 4 Germany
6 MKSF 1 - Deventer A 2 - 8 U21 GER A
7 ACC Hamburg - MdR 2 9 - 3 Meridian E
8 BKS 1 - MdR 3 2 - 2 SG Coburg
9 Rijnland D - KGList 0 - 6 UKC Geel
11:00 11:00
1 Hydronauten - GIV Kajakpolo 0 - 5 RKV 2
2 KRM U21 (Rothe Mühle Essen) - DJK 2 1 - 1 Rijnland B
3 KSVH Berlin - MKSF 3 5 - 2 Aarhus langusters
4 Odysseus C - Levitas 2 5 - 0 Viking CD
5 DJK - Göttinger PC 0 - 3 Danske Studenters Roklub
6 1.MKC Duisburg Ladys - KPM Ladies 2 - 1 KC Wetter
7 KRM U16 (Rothe Mühle Essen) - UKC Vet 3 - 3 RKV 3
8 Keistad D - MdR 5 6 - 1 KPM Rookies
9 KRM U14 (Rothe Mühle Essen) - HWC Girls 3 - 1 TNT
11:30 11:30
1 Groningen B - Keistad B 3 - 4 Wuppertaler Kanu Club
2 KRM C (Rothe Mühle Essen) - GER women A 2 - 1 MdR 3
3 Gekko - Viking Venlo B 6 - 1 KPM Men
4 MdR 1 - KG Wanderfalke 3 - 5 Gent
5 Germany - Denmark U21 12 - 0 Deventer A
6 Viking Venlo A - U21 GER A 1 - 7 Ieper
7 Meridian E - no team 3 - 0 no team
8 1.MKC Duisburg U21 - SG Coburg 2 - 8 Odysseus B
9 DSR U21 Girl - Rijnland J 3 - 1 UKC Groen
12:00 12:00
1 TUS Warfleth - RKV 2 3 - 1 Levitas 2
2 Aarhus lobsters - Zeewitoe 0 - 0 KRM U21 (Rothe Mühle Essen)
3 Aarhus langusters - MdR 4 0 - 4 DJK 2
4 Helmvaarders A - Viking CD 6 - 0 Rijnland C
5 MdR Jeugd - TNT 3 - 5 KRM U14 (Rothe Mühle Essen)
7 HWC B - Levitas B 3 - 4 Keistad D
8 RKV 3 - UKC Geel 7 - 1 KGList
9 Oldenburg YC - KPM Rookies 9 - 1 MdR 5
12:30 12:30
1 TNT - KPM Men 5 - 3 Groningen B
2 RKV 1 - Odysseus B 3 - 4 KRM C (Rothe Mühle Essen)
3 Wuppertaler Kanu Club - WSV Quakenbrueck 4 - 6 Gekko
4 Odysseus A - U21 GER B 5 - 1 Meridian E
5 Ieper - Rijnland A 9 - 6 the Tyson rule
6 MKSF 1 - Gent 4 - 6 MdR 1
7 MdR 2 - Deventer A 5 - 8 Viking Venlo A
8 DSR Ducks - BKS 1 1 - 5 1.MKC Duisburg U21
9 UKC Groen - HWC The Sharks 3 - 6 Rijnland J
13:00 13:00
1 KRM U21 (Rothe Mühle Essen) - GIV Kajakpolo 3 - 4 RKV 2
2 Rijnland C - Hydronauten 1 - 1 TUS Warfleth
3 BKS 2 - MKSF 3 3 - 2 MdR 4
6 KG List Ladies - KRM Ladies (Rothe Mühle Essen) 1 - 3 Göttinger PC
7 Danske Studenters Roklub - MKSF Damen 3 - 2 DJK
8 KSVH Berlin - Odysseus C 5 - 4 Aarhus langusters
9 KRM U14 (Rothe Mühle Essen) - HWC Bad Boys 1 - 1 MdR Jeugd
13:30 13:30
1 Keistad B - Triton 1 4 - 4 VMW Berlin
2 Groningen B - GER women A 2 - 5 TNT
3 Keistad C - 1.MKC Duisburg U21 1 - 5 BKS 1
4 Germany - MdR 1 8 - 2 Dragon
5 Keistad A - KG Wanderfalke 1 - 6 MKSF 1
6 U21 GER A - the Tyson rule 5 - 2 Rijnland A
7 Viking Venlo A - no team 3 - 0 no team
8 Gekko - SG Coburg 1 - 6 MdR 3
9 DSR U21 Girl - HWC Girls 12 - 0 KKP Jugend
14:00 14:00
1 Rijnland B - TUS Warfleth 1 - 5 GIV Kajakpolo
2 Aarhus lobsters - RKV 2 0 - 7 Hydronauten
3 Wuppertaler Kanu Club 2 - Viking CD 6 - 2 Odysseus C
4 MdR 4 - Helmvaarders A 3 - 4 MKSF 3
5 KPM Ladies - Göttinger PC 3 - 2 MKSF Damen
6 DJK - Berlin Damen 0 - 3 KC Wetter
7 Rijnland D - KRM U16 (Rothe Mühle Essen) 4 - 12 RKV 3
8 Keistad D - UKC Vet 1 - 6 Oldenburg YC
9 KGList - MdR 5 9 - 1 UKC Geel
14:30 14:30
1 Odysseus B - TNT 2 - 7 KRM C (Rothe Mühle Essen)
2 VMW Berlin - KPM Men 2 - 2 Keistad B
3 WSV Quakenbrueck - MdR 3 5 - 4 1.MKC Duisburg U21
4 Dragon - Rijnland A 3 - 3 U21 GER A
5 Ieper - U21 GER B 6 - 2 MdR 1
6 ACC Hamburg - Deventer A 3 - 5 Denmark U21
7 MdR 2 - Gent 4 - 9 KG Wanderfalke
8 Wuppertaler Kanu Club - BKS 1 6 - 2 Viking Venlo B
9 UKC Groen - TNT 2 - 3 Rijnland J
15:00 15:00
1 KRM U21 (Rothe Mühle Essen) - Hydronauten 7 - 3 Aarhus lobsters
2 DJK 2 - Rijnland C 7 - 2 Wuppertaler Kanu Club 2
3 MKSF 3 - Levitas 2 1 - 1 Viking CD
4 KSVH Berlin - BKS 2 4 - 2 Zeewitoe
5 KRM Ladies (Rothe Mühle Essen) - Danske Studenters Roklub 11 - 3 KPM Ladies
6 KG List Ladies - KC Wetter 4 - 0 1.MKC Duisburg Ladys
7 HWC B - KPM Rookies 4 - 2 KGList
8 Levitas B - UKC Geel 3 - 0 MdR 5
9 KKP Jugend - HWC The Sharks 3 - 4 DSR U21 Girl
15:30 15:30
1 KRM C (Rothe Mühle Essen) - Keistad B 10 - 3 RKV 1
2 Groningen B - Triton 1 5 - 8 KPM Men
3 Gekko - 1.MKC Duisburg U21 5 - 2 DSR Ducks
4 Keistad A - MdR 1 1 - 1 Ieper
5 Denmark U21 - KG Wanderfalke 2 - 7 Odysseus A
6 U21 GER A - no team 3 - 0 no team
7 Meridian E - the Tyson rule 1 - 6 ACC Hamburg
8 Keistad C - Viking Venlo B 3 - 4 WSV Quakenbrueck
9 RKV 3 - Oldenburg YC 0 - 3 UKC Vet
16:00 16:00
1 Rijnland B - RKV 2 3 - 3 KSVH Berlin
2 Zeewitoe - TUS Warfleth 0 - 6 BKS 2
3 Aarhus langusters - Viking CD 4 - 1 Rijnland C
4 Wuppertaler Kanu Club 2 - Helmvaarders A 0 - 4 Levitas 2
5 KPM Ladies - Berlin Damen 7 - 0 KRM Ladies (Rothe Mühle Essen)
6 1.MKC Duisburg Ladys - Göttinger PC 2 - 1 MKSF Damen
8 DSR U21 Girl - HWC Bad Boys 9 - 1 TNT
9 Rijnland J - HWC Girls 2 - 2 UKC Groen
16:30 16:30
1 Odysseus B - KPM Men 2 - 2 SG Coburg
2 RKV 1 - VMW Berlin 5 - 3 Keistad C
3 Wuppertaler Kanu Club - MdR 3 6 - 2 Triton 1
4 Odysseus A - Dragon 6 - 4 Germany
5 U21 GER B - Rijnland A 3 - 2 MdR 2
6 ACC Hamburg - MKSF 1 3 - 2 Viking Venlo A
7 Gent - Deventer A 4 - 4 Keistad A
8 DSR Ducks - WSV Quakenbrueck 1 - 8 GER women A
9 UKC Groen - KKP Jugend 1 - 6 KRM U14 (Rothe Mühle Essen)
17:00 17:00
1 DJK 2 - Hydronauten 9 - 3 Rijnland B
2 Rijnland C - GIV Kajakpolo 0 - 6 TUS Warfleth
3 KSVH Berlin - Levitas 2 8 - 0 Aarhus langusters
4 Odysseus C - BKS 2 3 - 3 Wuppertaler Kanu Club 2
5 KG List Ladies - Danske Studenters Roklub 4 - 0 Göttinger PC
6 KC Wetter - MKSF Damen 3 - 1 Berlin Damen
7 Keistad D - KGList 2 - 5 Levitas B
8 KRM U16 (Rothe Mühle Essen) - MdR 5 7 - 0 KPM Rookies
9 MdR Jeugd - HWC The Sharks 0 - 9 TNT
17:30 17:30
1 Keistad B - GER women A 1 - 3 TNT
2 KRM C (Rothe Mühle Essen) - Triton 1 6 - 2 Odysseus B
3 Gekko - Keistad C 11 - 1 Wuppertaler Kanu Club
4 Germany - KG Wanderfalke 5 - 1 Deventer A
5 Keistad A - Denmark U21 5 - 3 U21 GER B
6 Meridian E - Viking Venlo A 3 - 11 Rijnland A
7 no team - the Tyson rule 0 - 3 no team
8 Viking Venlo B - SG Coburg 1 - 5 BKS 1
9 Rijnland D - UKC Vet 1 - 1 Zeewitoe
18:00 18:00
1 Levitas B - Oldenburg YC 1 - 2 KRM U16 (Rothe Mühle Essen)
2 RKV 3 - KPM Rookies 4 - 2 Keistad D
3 HWC B - UKC Geel 2 - 5 Rijnland D
4 HWC Girls - HWC Bad Boys 2 - 2 HWC The Sharks
5 Berlin Damen - Göttinger PC 3 - 5 Danske Studenters Roklub
6 DJK - 1.MKC Duisburg Ladys 0 - 3 KG List Ladies
7 KRM U14 (Rothe Mühle Essen) - Rijnland J 4 - 4 UKC Groen
18:45 18:45
1 Rijnland B - MKSF 3 8 - 2 Viking CD
2 Aarhus langusters - Rijnland C 4 - 1 Zeewitoe
3 KRM U21 (Rothe Mühle Essen) - Wuppertaler Kanu Club 2 8 - 2 Levitas 2
8 BKS 2 - Aarhus lobsters 5 - 3 Hydronauten
9 KKP Jugend - TNT 1 - 4 DSR U21 Girl
19:15 19:15
1 KPM Men - Viking Venlo B 6 - 0 DSR Ducks
2 BKS 1 - Keistad B 3 - 2 RKV 1
3 Triton 1 - MdR 3 5 - 4 Keistad C
4 U21 GER B - Meridian E 8 - 1 MdR 2
5 ACC Hamburg - Keistad A 2 - 3 Dragon
6 MdR 1 - MKSF 1 5 - 6 Viking Venlo A
7 the Tyson rule - Rijnland A 6 - 3 Denmark U21
8 1.MKC Duisburg U21 - VMW Berlin 1 - 2 Groningen B
9 UKC Groen - MdR Jeugd 2 - 2 Rijnland J