Helmond International Tournament 2018 Canoe Polo - Match list


Day 2: Sunday the 15th of April

Pitch Division # Team A - Team B Result Referee(s)
08:00 08:00
1 Men 3rd 197 TUS Warfleth - Odysseus C 4 - 1 Aarhus langusters
2 Men 3rd 198 Helmvaarders A - DJK 2 0 - 5 Rijnland B
3 Men 4th 199 KRM U16 (Rothe Mühle Essen) - Keistad D 9 - 3 RKV 3
4 Men 1st 200 Ieper - Viking Venlo A 4 - 3 ACC Hamburg
5 Men 1st 201 Deventer A - KG Wanderfalke 4 - 3 U21 GER B
6 Men 2nd 202 TNT - Gekko 2 - 1 KPM Men
7 Men 2nd 203 Wuppertaler Kanu Club - GER women A 3 - 2 BKS 1
8 Men 4th 204 UKC Vet - KGList 0 - 2 Levitas B
9 Men 4th 205 Rijnland D - MdR 5 4 - 0 Oldenburg YC
08:30 08:30
1 Men 3rd 206 GIV Kajakpolo - MdR 4 8 - 3 KRM U21 (Rothe Mühle Essen)
2 Men 3rd 207 KSVH Berlin - RKV 2 4 - 3 BKS 2
4 Men 1st 208 Germany - Gent 4 - 3 MdR 1
5 Men 1st 209 U21 GER A - Odysseus A 4 - 5 the Tyson rule
6 Men 2nd 210 KRM C (Rothe Mühle Essen) - WSV Quakenbrueck 3 - 2 Triton 1
7 Men 2nd 211 SG Coburg - Odysseus B 4 - 0 1.MKC Duisburg U21
09:00 09:00
3 Men 4th 212 HWC B - RKV 3 1 - 9 KRM U16 (Rothe Mühle Essen)
4 My 1st HIT 213 KKP Jugend - HWC Bad Boys 6 - 2 KRM U14 (Rothe Mühle Essen)
5 My 1st HIT 214 Rijnland J - UKC Groen 2 - 3 TNT
6 My 1st HIT 215 MdR Jeugd - HWC Girls 6 - 2 HWC The Sharks
7 Women 216 MKSF Damen - DJK ... - ... KRM Ladies (Rothe Mühle Essen)
8 Men 4th 217 Oldenburg YC - UKC Geel 2 - 0 Keistad D
9 Men 4th 218 Levitas B - KPM Rookies 5 - 3 KGList
09:30 09:30
1 Men 3rd 219 Zeewitoe - Levitas 2 1 - 2 GIV Kajakpolo
2 Men 3rd 220 Viking CD - Hydronauten 1 - 6 KSVH Berlin
3 Men 2nd 221 RKV 1 - Keistad C 8 - 3 KRM C (Rothe Mühle Essen)
4 Men 1st 222 Dragon - no team ... - ... Germany
5 Men 1st 223 MdR 2 - Denmark U21 2 - 7 U21 GER A
6 Women 224 Danske Studenters Roklub - Berlin Damen 0 - 4 KPM Ladies
7 Women 225 Göttinger PC - KC Wetter 2 - 0 KG List Ladies
8 Men 2nd 226 DSR Ducks - Groningen B 2 - 7 SG Coburg
10:15 10:15
1 Men 3rd 227 MKSF 3 - Rijnland C 4 - 3 DJK 2
2 Men 3rd 228 Wuppertaler Kanu Club 2 - Aarhus lobsters 2 - 5 Odysseus C
3 Men 2nd 229 Viking Venlo B - Keistad B 3 - 5 GER women A
4 Men 1st 230 Meridian E - ACC Hamburg 1 - 5 Viking Venlo A
5 Men 1st 231 MdR 1 - Rijnland A 3 - 2 KG Wanderfalke
6 Men 2nd 232 MdR 3 - 1.MKC Duisburg U21 6 - 5 Gekko
7 My 1st HIT 233 HWC The Sharks - KRM U14 (Rothe Mühle Essen) 6 - 2 UKC Groen
8 My 1st HIT 234 DSR U21 Girl - TNT 6 - 2 HWC Bad Boys
10:45 10:45
1 Men 3rd 235 Rijnland B - Aarhus langusters 4 - 3 RKV 2
2 Men 3rd 236 KRM U21 (Rothe Mühle Essen) - BKS 2 6 - 1 MdR 4
3 Men 2nd 237 KPM Men - BKS 1 6 - 0 Odysseus B
4 Men 1st 238 U21 GER B - Keistad A 5 - 4 Odysseus A
5 Men 1st 239 MKSF 1 - the Tyson rule 9 - 3 Gent
6 Men 2nd 240 Triton 1 - VMW Berlin 0 - 4 WSV Quakenbrueck
7 Women 241 KRM Ladies (Rothe Mühle Essen) - KPM Ladies 5 - 1 Danske Studenters Roklub
8 Men 4th 242 Keistad D - KPM Rookies 7 - 2 Oldenburg YC
9 Men 4th 243 HWC B - MdR 5 0 - 3 Levitas B
11:15 11:15
1 Men 3rd 244 Odysseus C - Helmvaarders A 2 - 1 MKSF 3
2 Men 3rd 245 TUS Warfleth - DJK 2 2 - 3 Wuppertaler Kanu Club 2
3 Men 2nd 246 Gekko - GER women A 2 - 3 Viking Venlo B
4 Men 1st 247 Ieper - Deventer A 4 - 5 ACC Hamburg
5 Men 1st 248 Viking Venlo A - KG Wanderfalke 4 - 3 MdR 1
6 Men 2nd 249 TNT - Wuppertaler Kanu Club 3 - 2 MdR 3
7 Women 250 1.MKC Duisburg Ladys - KG List Ladies 3 - 4 Berlin Damen
8 Men 4th 251 UKC Vet - UKC Geel 4 - 0 KGList
9 Men 4th 252 RKV 3 - Rijnland D 10 - 0 KRM U16 (Rothe Mühle Essen)
11:45 11:45
1 Men 3rd 253 MdR 4 - RKV 2 0 - 8 Rijnland C
2 Men 3rd 254 GIV Kajakpolo - KSVH Berlin 6 - 0 Aarhus lobsters
3 Men 2nd 255 WSV Quakenbrueck - Odysseus B 5 - 4 Keistad B
4 Men 1st 256 Germany - Odysseus A 5 - 3 Meridian E
5 Men 1st 257 Gent - U21 GER A 1 - 3 Rijnland A
6 Men 2nd 258 KRM C (Rothe Mühle Essen) - SG Coburg 1 - 0 1.MKC Duisburg U21
9 My 1st HIT 259 MdR Jeugd - HWC Girls 3 - 2 DSR U21 Girl
12:15 12:15
1 Men 3rd 260 Zeewitoe - Viking CD 3 - 1 Rijnland B
2 Men 3rd 261 Levitas 2 - Hydronauten 2 - 4 KRM U21 (Rothe Mühle Essen)
3 Men 2nd 262 Keistad C - DSR Ducks 1 - 2 KPM Men
4 Men 1st 263 Winner 222 - Denmark U21 - U21 GER B
5 Men 1st 264 Loser 222 - MdR 2 - MKSF 1
6 Men 2nd 265 RKV 1 - Groningen B 11 - 3 Triton 1
7 Women 266 Winner 216 - Loser 216 - 1.MKC Duisburg Ladys
8 Men 4th 267 KGList - Levitas B 6 - 5 UKC Vet
9 Men 4th 268 Oldenburg YC - KRM U16 (Rothe Mühle Essen) 7 - 4 RKV 3
13:00 13:00
1 Men 3rd 269 Rijnland C - Wuppertaler Kanu Club 2 4 - 3 Odysseus C
2 Men 3rd 270 MKSF 3 - Aarhus lobsters 4 - 1 Helmvaarders A
3 Men 2nd 271 Viking Venlo B - 1.MKC Duisburg U21 2 - 4 Gekko
4 Men 1st 272 ACC Hamburg - MdR 1 4 - 2 Viking Venlo A
5 Men 1st 273 Meridian E - Rijnland A 1 - 12 KG Wanderfalke
6 Men 2nd 274 Keistad B - MdR 3 7 - 6 GER women A
7 Women 275 Berlin Damen - Göttinger PC 0 - 4 KG List Ladies
8 Men 4th 276 KPM Rookies - HWC B 6 - 2 Rijnland D
9 My 1st HIT 277 HWC Bad Boys - Rijnland J 0 - 1 MdR Jeugd
13:30 13:30
1 Men 3rd 278 Aarhus langusters - BKS 2 2 - 4 TUS Warfleth
2 Men 3rd 279 Rijnland B - KRM U21 (Rothe Mühle Essen) 1 - 7 DJK 2
3 Men 2nd 280 BKS 1 - Triton 1 1 - 3 TNT
4 Men 1st 281 U21 GER B - MKSF 1 3 - 1 Ieper
5 Men 1st 282 Keistad A - the Tyson rule 3 - 5 Deventer A
6 Men 2nd 283 KPM Men - VMW Berlin 3 - 2 Wuppertaler Kanu Club
8 Men 4th 284 Keistad D - MdR 5 4 - 0 KGList
9 My 1st HIT 285 KKP Jugend - UKC Groen 5 - 2 HWC Girls
14:00 14:00
1 Men 3rd 286 Helmvaarders A - MdR 4 3 - 4 Zeewitoe
2 Men 3rd 287 Odysseus C - RKV 2 2 - 5 Hydronauten
3 Men 2nd 288 Gekko - Odysseus B 5 - 2 DSR Ducks
4 Women 289 KPM Ladies - 1.MKC Duisburg Ladys 2 - 1 Berlin Damen
5 Men 1st 290 Viking Venlo A - U21 GER A 3 - 4 Denmark U21
6 Men 1st 291 KG Wanderfalke - Gent 4 - 1 Rijnland A
7 Men 2nd 292 GER women A - WSV Quakenbrueck 3 - 5 Groningen B
8 Men 4th 293 UKC Geel - Rijnland D 3 - 2 Oldenburg YC
14:30 14:30
1 Men 4th 294 Levitas B - KRM U16 (Rothe Mühle Essen) 3 - 2 MdR 5
2 Men 3rd 295 TUS Warfleth - KSVH Berlin 2 - 4 Aarhus langusters
3 Men 2nd 296 Wuppertaler Kanu Club - SG Coburg 4 - 2 BKS 1
5 My 1st HIT 297 HWC The Sharks - DSR U21 Girl 6 - 3 KKP Jugend
6 Men 1st 298 Ieper - Odysseus A 2 - 6 Keistad A
7 My 1st HIT 299 KRM U14 (Rothe Mühle Essen) - TNT 2 - 5 Rijnland J
8 Men 4th 300 UKC Vet - RKV 3 4 - 2 HWC B
15:00 15:00
4 Women 301 KRM Ladies (Rothe Mühle Essen) - KG List Ladies 2 - 3 Göttinger PC
5 Men 2nd 302 TNT - KRM C (Rothe Mühle Essen) 2 - 3 VMW Berlin
6 Men 3rd 303 DJK 2 - GIV Kajakpolo 6 - 4 BKS 2
7 Men 4th 304 KGList - Oldenburg YC 5 - 3 Keistad D
15:30 15:30
4 Men 1st 305 Deventer A - Germany 4 - 5 Viking Venlo A , the Tyson rule