Nederlandse Kampioenschappen 2018 - Match list


Day 1: Saturday the 16th of June, 2018

Pitch Division Team A - Team B Result Referee(s)
08:00 08:00
1 Keistad D - GKV-C 5 - 4 UKC2
2 MdR 3 - Keistad C 5 - 3 Groningen B
3 Viking D - Hydronauten - Rijnland C
4 TKV Tilikum - UKC1 5 - 1 Euros
08:30 08:30
2 Odysseus B - Odysseus C 8 - 2 Viking Venlo B
3 ZP A - MdR 4 5 - 5 Windhappers Z
4 KVDRV - MdR 5 4 - 2 Rijnland D
09:00 09:00
2 Groningen B - Keistad B 4 - 8 MdR 3
3 Helmvaarders A - Rijnland B 5 - 5 Viking D
4 Het Anker - Euros 1 - 4 UKC1
09:30 09:30
2 Windhappers A - Viking Venlo B 4 - 4 Odysseus B
3 Windhappers Z - Euros L 3 - 5 ZP A
4 Rijnland J - MdR Jeugd 2 - 3 HWC Badboys
10:00 10:00
2 Windhappers B - Keistad C 4 - 2 Odysseus C
3 Viking D - Rijnland C - MdR 4
4 UKC2 - Rijnland D 1 - 4 KVDRV
10:30 10:30
2 Waterwolf - DKV Jeugd 1 - 7 HWC Girls
3 HWC Badboys - HWC The Sharks 1 - 7 MdR Jeugd
4 UKC1 - GKV-C 3 - 4 Het Anker
11:00 11:00
2 MdR 3 - Odysseus C 10 - 4 Windhappers A
3 Hydronauten - ZP A 5 - 3 Rijnland B
4 Viking Venlo C - Euros 3 - 3 Rijnland D
11:30 11:30
2 Odysseus B - Groningen B 5 - 4 Keistad C
3 Helmvaarders A - MdR 4 4 - 2 Rijnland C
4 Keistad D - MdR 5 7 - 1 GKV-C
12:00 12:00
2 Windhappers A - Keistad B 5 - 5 Viking Venlo B
3 Rijnland J - HWC Girls 4 - 0 Rijnland D
4 TKV Tilikum - KVDRV 4 - 1 Viking Venlo C
12:30 12:30
1 MdR Jeugd - DKV Jeugd 4 - 5 HWC The Sharks
2 HWC Badboys - Waterwolf 3 - 1 Rijnland D
3 Rijnland B - Euros L 7 - 2 Hydronauten
13:00 13:00
2 Windhappers B - Odysseus B 2 - 7 Groningen B
3 MdR 4 - Rijnland C 6 - 5 Helmvaarders A
4 Het Anker - Viking Venlo C 2 - 3 TKV Tilikum
13:30 13:30
2 MdR 3 - Viking Venlo B 3 - 4 Keistad B
3 Windhappers Z - Hydronauten 3 - 7 Euros L
4 Rijnland D - Euros 5 - 3 UKC2
14:00 14:00
2 Keistad C - Odysseus C 4 - 6 Windhappers B
3 Viking D - ZP A - MdR 4
4 MdR 5 - GKV-C 3 - 8 Het Anker
14:30 14:30
2 Groningen B - Windhappers A 6 - 5 -
3 HWC Girls - DKV Jeugd 1 - 8 MdR Jeugd
4 UKC1 - KVDRV 4 - 3 Rijnland D
15:00 15:00
1 HWC The Sharks - Waterwolf 9 - 0 -
2 Odysseus B - Keistad B 9 - 3 MdR 3
3 Helmvaarders A - Euros L 1 - 3 Windhappers Z
4 Viking Venlo C - UKC2 7 - 1 GKV-C
15:30 15:30
2 HWC Badboys - MdR Jeugd 3 - 4 KVDRV
3 MdR 4 - Rijnland B 2 - 6 ZP A
4 TKV Tilikum - Keistad D 3 - 3 UKC1
16:00 16:00
2 Keistad C - Viking Venlo B 2 - 9 Windhappers A
3 Windhappers Z - Viking D - Euros L
4 Rijnland J - DKV Jeugd 0 - 10 HWC The Sharks
16:30 16:30
2 Windhappers B - Odysseus C 4 - 6 Keistad B
3 ZP A - Rijnland C 5 - 2 MdR 4
4 Het Anker - Rijnland D 2 - 2 Viking Venlo C
17:00 17:00
2 MdR 3 - Groningen B 4 - 5 Odysseus B
3 HWC Badboys - HWC Girls 2 - 1 MdR 5
4 UKC2 - Euros 1 - 7 TKV Tilikum
17:30 17:30
1 MdR Jeugd - HWC The Sharks 1 - 12 DKV Jeugd
2 Rijnland J - Waterwolf 5 - 7 MdR 4
3 Helmvaarders A - Hydronauten 3 - 3 Viking D
4 KVDRV - GKV-C 1 - 2 Keistad D
18:00 18:00
2 Keistad B - Viking Venlo B 7 - 5 Odysseus C
3 Windhappers Z - Rijnland B 0 - 10 ZP A
4 TKV Tilikum - MdR 5 6 - 1 Euros
18:30 18:30
2 Windhappers B - Windhappers A 0 - 8 Groningen B
3 Rijnland C - Euros L 1 - 3 Helmvaarders A
4 Keistad D - UKC1 7 - 0 KVDRV
19:00 19:00
1 HWC The Sharks - HWC Girls 4 - 1 Waterwolf
2 Odysseus B - Keistad C 8 - 1 Viking Venlo B
3 Viking D - MdR 4 - Hydronauten
4 Viking Venlo C - Rijnland D 3 - 3 GKV-C
19:30 19:30
2 Groningen B - Odysseus C 6 - 5 Windhappers A
3 Helmvaarders A - ZP A 5 - 3 Windhappers Z
4 Het Anker - UKC2 10 - 0 Keistad D