NK kanopolo 2022 - Match list


Day 2: Sunday the 19th of June

Pitch Division Team A - Team B Result Referee(s)
08:00 08:00
1 Odysseus B - MdR 2 1 - 8 Rijnland A
2 Keistad B - WannaB Deventer 6 - 4 UKC 1
08:30 08:30
1 Trekvogels A - Viking Venlo A 2 - 9 Odysseus A
2 Windhappers A - MdR Dames 1 4 - 2 Groningen B
3 Rijnland C - Waterwolf A1 0 - 5 HWC B-Zwart
4 HWC C - Rijnland D 4 - 4 Het Anker
09:00 09:00
1 Rijnland A - MdR 1 1 - 5 Viking Venlo B
2 UKC 1 - Helmvaarders A 0 - 2 Rijnland B
3 Windhappers B - Keistad D 4 - 1 HWC B-Blauw
4 MdR jeugd - Het Anker Jeugd 2 - 5 Deventer Jeugd 2
09:30 09:30
1 Groningen A - Odysseus A 2 - 3 Trekvogels A
2 Keistad A - Groningen B 12 - 2 WannaB Deventer
3 MdR 4 - Deventer C 5 - 3 Rijnland C
4 UKC 2 - Het Anker 1 - 1 Rijnland D
10:00 10:00
1 Odysseus B - Viking Venlo B 4 - 2 MdR 1
2 Rijnland B - Keistad B 5 - 4 Windhappers A
3 HWC B-Zwart - HWC B-Blauw 2 - 2 Keistad D
10:30 10:30
1 Rijnland A - MdR 2 5 - 5 Odysseus A
2 WannaB Deventer - MdR Dames 1 2 - 4 Helmvaarders A
4 Odysseus Jeugd - Waterwolf Jeugd 5 - 4 MdR jeugd
11:00 11:00
1 Viking Venlo A - MdR 1 2 - 1 Groningen A
2 Windhappers A - UKC 1 4 - 3 Keistad A
3 Windhappers B - Rijnland C 2 - 1 Waterwolf A1
4 HWC C - Deventer D 3 - 4 UKC 2
11:30 11:30
1 Trekvogels A - Odysseus A 2 - 4 Rijnland A
4 Deventer Jeugd 2 - Deventer Jeugd 3 - 8 Het Anker Jeugd
12:00 12:00
1 Odysseus B - Groningen A 3 - 7 Viking Venlo A
2 Groningen B - Helmvaarders A 0 - 7 Rijnland B
3 Keistad D - Deventer C 3 - 3 HWC B-Zwart
4 Rijnland D - Het Anker 4 - 2 HWC C
12:30 12:30
1 Rijnland A - Viking Venlo B 9 - 0 MdR 1
2 Keistad A - Keistad B 3 - 0 MdR Dames 1
3 MdR 4 - HWC B-Blauw 2 - 2 Windhappers B
13:00 13:00
1 Viking Venlo A - MdR 2 8 - 1 Odysseus B
2 Windhappers A - Rijnland B 3 - 3 WannaB Deventer
3 Rijnland C - HWC B-Zwart 4 - 2 Keistad D
4 Odysseus Jeugd - Het Anker Jeugd 10 - 2 Deventer Jeugd
13:30 13:30
1 MdR 1 - Groningen A 6 - 5 Trekvogels A
2 UKC 1 - MdR Dames 1 2 - 4 Keistad B
3 Windhappers B - Waterwolf A1 2 - 3 HWC B-Blauw
4 HWC C - UKC 2 2 - 1 Deventer D
14:00 14:00
1 Odysseus B - Odysseus A 2 - 6 Viking Venlo B
2 WannaB Deventer - Groningen B 6 - 2 Keistad A
4 MdR jeugd - Deventer Jeugd 2 6 - 3 Waterwolf Jeugd
14:30 14:30
1 Trekvogels A - Rijnland A 2 - 9 -
2 Rijnland B - Helmvaarders A 3 - 4 -
3 Keistad D - HWC B-Zwart 3 - 5 -
4 Deventer D - Rijnland D 3 - 1 -
15:00 15:00
1 MdR 1 - Viking Venlo B 11 - 1 Odysseus B
3 MdR 4 - Rijnland C 5 - 2 Windhappers B
4 Waterwolf Jeugd - Deventer Jeugd 2 - 3 Odysseus Jeugd
15:30 15:30
1 MdR 2 - Groningen A 2 - 4 Trekvogels A
2 Windhappers A - Keistad A 3 - 7 WannaB Deventer
3 Waterwolf A1 - HWC B-Blauw 4 - 3 Keistad D
4 UKC 2 - Het Anker 1 - 0 HWC C
16:00 16:00
2 Keistad B - MdR Dames 1 3 - 3 UKC 1
16:30 16:30
1 Viking Venlo A - Odysseus A 3 - 4 MdR 1
2 WannaB Deventer - Helmvaarders A 5 - 6 Windhappers A
17:00 17:00
1 Trekvogels A - Viking Venlo B 9 - 0 MdR 2