Nederlands
English
Menu
Home
Skills
Tournaments
Tracks
Contact
Register
Sign in
Amsterdam Open 2023 - Match list
Alster Canoe Club 2
CPS United
DK U21 Men
Dragon
KC-Wetter
Melan Vääntäjät
Michiel de Ruyter 1
Michiel de Ruyter 2
Michiel de Ruyter Legends
Odysseus A
Rolling Canoe Club
VIDRA
Viking Venlo A
Wuppertaler Kanu Club 1
Alster Canoe Club U 21 Men
Belgium U21 Men
Denmark U18
Groningen B
Keistad B
Michiel de Ruyter 3
Rijnland B
RSV Hannover
SG Kilkenny Pirates
TKC opleiding
Viking Venlo B
VMW Berlin
Waterwolf
Deventer C
Granite City
HWC mix
KPM Men
Marne Mavericks
Michiel de Ruyter 4
Odysseus C
Rijnland C
SGP Black Merlies
SGP Black Merlies Ladies
UKC 1
Wuppertaler Kanu Club 2
Deventer Oogst21
Deventer U
Hydronauten
KPM Ladies
KvdRV
Michiel de Ruyter 5
Pirat Bergheim Mixed
UKC 2
«
Day 1: Saturday the 20th of May, 2023
Day 1: Saturday the 20th of May, 2023
Day 2: Sunday the 21st of May, 2023
»
Auto refresh
Go to event page
Day 1: Saturday the 20th of May, 2023
Pitch
Division
Group
#
Team A
-
Team B
Result
Jury
08:30
08:30
08:30
1
Men 3rd division
Men 3rd
E
1
Deventer C
-
SGP Black Merlies Ladies
8 - 2
HWC mix
2
Men 1st division
Men 1st
A
2
Odysseus A
-
DK U21 Men
4 - 1
VIDRA
3
Men 1st division
Men 1st
B
3
Melan Vääntäjät
-
Viking Venlo A
2 - 12
Michiel de Ruyter Legends
4
Men 1st division
Men 1st
C
4
Rolling Canoe Club
-
KC-Wetter
2 - 4
Dragon
5
Men 3rd division
Men 3rd
E
5
Marne Mavericks
-
UKC 1
1 - 5
SGP Black Merlies
09:00
09:00
09:00
1
Men 4th division
Men 4th
E
6
Deventer U
-
Michiel de Ruyter 5
6 - 1
Hydronauten
2
Men 2nd division
Men 2nd
E
7
Alster Canoe Club U 21 Men
-
Rijnland B
2 - 0
Belgium U21 Men
3
Men 2nd division
Men 2nd
F
8
RSV Hannover
-
Waterwolf
4 - 0
Viking Venlo B
4
Men 2nd division
Men 2nd
E
9
Groningen B
-
Denmark U18
6 - 5
Michiel de Ruyter 1
5
Men 4th division
Men 4th
E
10
Pirat Bergheim Mixed
-
UKC 2
7 - 2
KPM Ladies
09:30
09:30
09:30
1
Men 3rd division
Men 3rd
E
11
Michiel de Ruyter 4
-
Rijnland C
1 - 3
SG Kilkenny Pirates
2
Men 1st division
Men 1st
A
12
Michiel de Ruyter Legends
-
CPS United
3 - 2
Melan Vääntäjät
3
Men 1st division
Men 1st
B
13
Michiel de Ruyter 2
-
Wuppertaler Kanu Club 1
2 - 6
Odysseus A
4
Men 1st division
Men 1st
D
14
Dragon
-
Alster Canoe Club 2
3 - 2
Rolling Canoe Club
5
Men 3rd division
Men 3rd
F
15
Wuppertaler Kanu Club 2
-
Odysseus C
12 - 1
SGP Black Merlies Ladies
10:00
10:00
10:00
1
Men 3rd division
Men 3rd
F
16
KPM Men
-
HWC mix
4 - 2
UKC 1
2
Men 2nd division
Men 2nd
H
17
Michiel de Ruyter 3
-
TKC opleiding
1 - 7
Alster Canoe Club U 21 Men
3
Men 4th division
Men 4th
F
18
Deventer Oogst21
-
KvdRV
9 - 0
Deventer C
4
Men 2nd division
Men 2nd
G
19
Keistad B
-
VMW Berlin
6 - 3
Groningen B
5
Men 3rd division
Men 3rd
F
20
SGP Black Merlies
-
Granite City
3 - 1
Marne Mavericks
10:30
10:30
10:30
1
Men 4th division
Men 4th
F
21
Hydronauten
-
KPM Ladies
2 - 4
UKC 2
2
Men 1st division
Men 1st
A
22
DK U21 Men
-
Michiel de Ruyter Legends
6 - 3
Wuppertaler Kanu Club 1
3
Men 1st division
Men 1st
B
23
Michiel de Ruyter 2
-
Viking Venlo A
0 - 10
CPS United
4
Men 1st division
Men 1st
C
24
Michiel de Ruyter 1
-
KC-Wetter
9 - 6
Alster Canoe Club 2
5
Men 4th division
Men 4th
E
25
Pirat Bergheim Mixed
-
Michiel de Ruyter 5
9 - 2
Deventer U
11:00
11:00
11:00
1
Men 3rd division
Men 3rd
E
26
Michiel de Ruyter 4
-
SGP Black Merlies Ladies
4 - 2
Wuppertaler Kanu Club 2
2
Men 2nd division
Men 2nd
E
27
Rijnland B
-
Groningen B
3 - 4
Waterwolf
3
Men 2nd division
Men 2nd
F
28
Belgium U21 Men
-
RSV Hannover
6 - 3
TKC opleiding
4
Men 2nd division
Men 2nd
E
29
Alster Canoe Club U 21 Men
-
Denmark U18
7 - 3
VMW Berlin
5
Men 3rd division
Men 3rd
E
30
Marne Mavericks
-
Rijnland C
1 - 7
Granite City
11:30
11:30
11:30
1
Men 3rd division
Men 3rd
F
31
Odysseus C
-
KPM Men
3 - 8
HWC mix
2
Men 1st division
Men 1st
A
32
Odysseus A
-
CPS United
11 - 1
Michiel de Ruyter 2
3
Men 1st division
Men 1st
B
33
Melan Vääntäjät
-
Wuppertaler Kanu Club 1
4 - 5
Michiel de Ruyter Legends
4
Men 1st division
Men 1st
D
34
VIDRA
-
Alster Canoe Club 2
0 - 4
KC-Wetter
5
Men 3rd division
Men 3rd
E
35
Deventer C
-
UKC 1
3 - 2
SGP Black Merlies
12:00
12:00
12:00
1
Men 4th division
Men 4th
E
36
UKC 2
-
Deventer U
3 - 1
Michiel de Ruyter 4
2
Men 4th division
Men 4th
F
37
Deventer Oogst21
-
KPM Ladies
2 - 3
Pirat Bergheim Mixed
3
Men 2nd division
Men 2nd
H
38
Michiel de Ruyter 3
-
Viking Venlo B
1 - 3
Rijnland B
4
Men 2nd division
Men 2nd
G
39
Keistad B
-
SG Kilkenny Pirates
7 - 5
Denmark U18
5
Men 4th division
Men 4th
F
40
Hydronauten
-
KvdRV
3 - 2
Michiel de Ruyter 5
12:30
12:30
12:30
1
Men 3rd division
Men 3rd
F
41
HWC mix
-
Granite City
2 - 1
RSV Hannover
2
Men 1st division
Men 1st
A
42
DK U21 Men
-
CPS United
3 - 1
Michiel de Ruyter 2
3
Men 1st division
Men 1st
B
43
Viking Venlo A
-
Wuppertaler Kanu Club 1
9 - 2
Odysseus A
4
Men 1st division
Men 1st
C
44
Michiel de Ruyter 1
-
Rolling Canoe Club
7 - 1
Alster Canoe Club 2
5
Men 3rd division
Men 3rd
F
45
Wuppertaler Kanu Club 2
-
SGP Black Merlies
3 - 5
Odysseus C
13:00
13:00
13:00
1
Men 3rd division
Men 3rd
E
46
Marne Mavericks
-
SGP Black Merlies Ladies
4 - 3
KPM Men
2
Men 2nd division
Men 2nd
E
47
Rijnland B
-
Denmark U18
8 - 4
KC-Wetter
3
Men 2nd division
Men 2nd
F
48
Belgium U21 Men
-
Waterwolf
7 - 6
Michiel de Ruyter 3
4
Men 2nd division
Men 2nd
E
49
Alster Canoe Club U 21 Men
-
Groningen B
5 - 2
Keistad B
5
Men 3rd division
Men 3rd
E
50
Rijnland C
-
UKC 1
2 - 2
Deventer C
13:30
13:30
13:30
1
Men 4th division
Men 4th
E
51
UKC 2
-
Michiel de Ruyter 5
6 - 3
Deventer Oogst21
2
Men 1st division
Men 1st
A
52
Odysseus A
-
Michiel de Ruyter Legends
6 - 2
Viking Venlo A
3
Men 1st division
Men 1st
B
53
Michiel de Ruyter 2
-
Melan Vääntäjät
2 - 7
DK U21 Men
4
Men 1st division
Men 1st
D
54
VIDRA
-
Dragon
1 - 8
Michiel de Ruyter 1
5
Men 4th division
Men 4th
E
55
Pirat Bergheim Mixed
-
Deventer U
12 - 0
KvdRV
14:00
14:00
14:00
1
Men 3rd division
Men 3rd
E
56
Michiel de Ruyter 4
-
Deventer C
2 - 6
SGP Black Merlies Ladies
2
Men 2nd division
Men 2nd
G
57
VMW Berlin
-
SG Kilkenny Pirates
3 - 3
Rijnland B
3
Men 2nd division
Men 2nd
H
58
TKC opleiding
-
Viking Venlo B
5 - 4
Waterwolf
5
Men 3rd division
Men 3rd
F
59
Odysseus C
-
Granite City
2 - 5
Rijnland C
14:30
14:30
14:30
2
Men 4th division
Men 4th
F
60
KPM Ladies
-
KvdRV
10 - 0
UKC 2
3
Men 4th division
Men 4th
F
61
Deventer Oogst21
-
Hydronauten
7 - 3
Deventer U
15:00
15:00
15:00
1
Men 3rd division
Men 3rd
F
62
SGP Black Merlies
-
HWC mix
4 - 1
Granite City
2
Men 1st division
Men 1st
F
63
DK U21 Men
-
Wuppertaler Kanu Club 1
4 - 4
Rolling Canoe Club
3
Men 1st division
Men 1st
G
64
Michiel de Ruyter Legends
-
Melan Vääntäjät
3 - 4
VIDRA
4
Men 1st division
Men 1st
H
65
CPS United
-
Michiel de Ruyter 2
8 - 5
Alster Canoe Club 2
5
Men 3rd division
Men 3rd
F
66
Wuppertaler Kanu Club 2
-
KPM Men
3 - 3
Deventer C
15:30
15:30
15:30
1
Men 3rd division
Men 3rd
E
67
SGP Black Merlies Ladies
-
Rijnland C
3 - 7
Marne Mavericks
2
Men 2nd division
Men 2nd
Q
68
Alster Canoe Club U 21 Men
-
Viking Venlo B
6 - 1
VMW Berlin
3
Men 2nd division
Men 2nd
Q
69
Belgium U21 Men
-
SG Kilkenny Pirates
5 - 2
Keistad B
4
Men 2nd division
Men 2nd
S
70
Rijnland B
-
Michiel de Ruyter 3
8 - 3
TKC opleiding
5
Men 3rd division
Men 3rd
E
71
Michiel de Ruyter 4
-
UKC 1
2 - 8
Odysseus C
16:00
16:00
16:00
1
Men 4th division
Men 4th
K
72
Pirat Bergheim Mixed
-
Deventer Oogst21
12 - 4
Hydronauten
2
Men 1st division
Men 1st
F
73
Michiel de Ruyter 1
-
Dragon
4 - 2
DK U21 Men
3
Men 1st division
Men 1st
E
74
Odysseus A
-
Viking Venlo A
4 - 3
Michiel de Ruyter Legends
4
Men 1st division
Men 1st
E
75
KC-Wetter
-
Alster Canoe Club 2
8 - 3
CPS United
5
Men 4th division
Men 4th
K
76
UKC 2
-
KPM Ladies
3 - 2
KvdRV
16:30
16:30
16:30
1
Men 3rd division
Men 3rd
E
77
Marne Mavericks
-
Deventer C
2 - 7
Rijnland C
2
Men 2nd division
Men 2nd
S
78
Denmark U18
-
VMW Berlin
3 - 7
Viking Venlo B
3
Men 2nd division
Men 2nd
R
79
Keistad B
-
RSV Hannover
3 - 3
Waterwolf
4
Men 2nd division
Men 2nd
R
80
TKC opleiding
-
Groningen B
6 - 2
Rijnland B
5
Men 3rd division
Men 3rd
F
81
KPM Men
-
Granite City
5 - 1
UKC 1
17:00
17:00
17:00
1
Men 4th division
Men 4th
L
82
Michiel de Ruyter 5
-
Hydronauten
3 - 7
KPM Ladies
2
Men 1st division
Men 1st
F
83
Michiel de Ruyter 1
-
Wuppertaler Kanu Club 1
5 - 2
KC-Wetter
3
Men 1st division
Men 1st
G
84
Melan Vääntäjät
-
Rolling Canoe Club
6 - 8
Viking Venlo A
4
Men 1st division
Men 1st
H
85
VIDRA
-
Michiel de Ruyter 2
5 - 2
Dragon
5
Men 4th division
Men 4th
L
86
Deventer U
-
KvdRV
4 - 1
Deventer Oogst21
17:30
17:30
17:30
1
Men 3rd division
Men 3rd
F
87
Wuppertaler Kanu Club 2
-
HWC mix
3 - 1
Michiel de Ruyter 4
2
Men 2nd division
Men 2nd
Q
88
Belgium U21 Men
-
Viking Venlo B
5 - 1
VMW Berlin
3
Men 2nd division
Men 2nd
Q
89
Alster Canoe Club U 21 Men
-
SG Kilkenny Pirates
4 - 2
RSV Hannover
4
Men 2nd division
Men 2nd
S
90
Denmark U18
-
Michiel de Ruyter 3
5 - 2
Groningen B
5
Men 3rd division
Men 3rd
F
91
SGP Black Merlies
-
Odysseus C
7 - 5
KPM Men
18:00
18:00
18:00
1
Men 4th division
Men 4th
K
92
UKC 2
-
Deventer Oogst21
5 - 5
Granite City
2
Men 1st division
Men 1st
E
93
Viking Venlo A
-
Alster Canoe Club 2
7 - 2
Michiel de Ruyter 1
3
Men 1st division
Men 1st
F
94
Dragon
-
DK U21 Men
7 - 2
Melan Vääntäjät
4
Men 1st division
Men 1st
E
95
Odysseus A
-
KC-Wetter
6 - 4
Michiel de Ruyter 2
5
Men 4th division
Men 4th
K
96
Pirat Bergheim Mixed
-
KPM Ladies
5 - 1
Michiel de Ruyter 4
18:30
18:30
18:30
1
Men 4th division
Men 4th
L
97
Michiel de Ruyter 5
-
KvdRV
1 - 2
Wuppertaler Kanu Club 2
2
Men 2nd division
Men 2nd
S
98
Rijnland B
-
Waterwolf
3 - 2
SG Kilkenny Pirates
3
Men 2nd division
Men 2nd
R
99
Keistad B
-
Groningen B
6 - 2
Michiel de Ruyter 3
4
Men 2nd division
Men 2nd
R
100
TKC opleiding
-
RSV Hannover
5 - 7
Denmark U18
5
Men 4th division
Men 4th
L
101
Deventer U
-
Hydronauten
1 - 6
UKC 1
Go to event page