Helmond International Tournament 2019 Canoe Polo 25th anniversary - Match list


Day 2: Sunday the 21st of April, 2019

Pitch Division Team A - Team B Result Referee(s)
08:00 08:00
1 Keistad C - KSVH Berlin 0 - 11 Wuppertaler Kanu Club
2 BKS1 - Cherwell A 3 - 3 TUS Warfleth
3 Rijnland B - WSV Osnabrück 2 - 3 FOA Liverpool X
4 DJK - KG List Heren 1 - 3 Denmark U18
5 FOA Liverpool W - WSV Quakenbrück 0 - 7 Groningen B
6 Dragon - Odysseus B 7 - 2 Ieper
7 Meridian E - WSF Liblar 3 - 12 MDR 1
8 Bridgend Otters - UKC2 2 - 1 MDR Jeugd
9 Hwc jeugd 3 - Ratatouille 2 - 5 Odense Sharknadoes
08:30 08:30
1 1 MKC Duisburg - TUS Warfleth Jug 5 - 3 Bridgend Dolphins
2 ZP X - UKC 1 4 - 4 K-polo Feinschmeckers
3 HKV - Hydronauten 8 - 2 MOKKA 2
4 SG Wetter Ladies - KSVH Berlin Ladies 1 - 4 SG Rothe Mühle Ladies
5 RKV 2 - Aarhus lobsters 5 - 5 Keistad D
6 MdR 2 - Melan Vääntäjät 3 - 4 KG Wanderfalke Essen
7 MOKKA 1 - Keistad A 4 - 4 East End
8 KDP 1 - Meridian F 7 - 3 Rijnland D
9 Batavier - KC Wetter 0 - 14 Turnhout Opleiding's ploeg
09:00 09:00
1 Denmark U21 - KPM Men 4 - 0 BKS1
2 Triton Lokeren - Bridgend Sharks 1 - 2 DJK
3 Groningen B - SG Pirates 6 - 6 Cherwell A
4 Ieper - KRM 4 - 8 Rijnland A
5 MDR 1 - Gent 9 - 3 Viking Venlo A
6 Deventer - Göttinger PC 7 - 0 FOA Liverpool
7 Odysseus A - MKSF1 3 - 4 ACC Hamburg
8 MdR 5 - Levitas 1 - 5 Deventer C
9 Viking Venlo D - Turnhout Jeugd ploeg 6 - 4 KG List Fun
09:30 09:30
1 MdR 4 - Oldenburg YC 0 - 6 Aarhus lobsters
2 Odysseus C - Viking Venlo B 2 - 2 KSVH Berlin
3 FOA Liverpool X - Denmark U18 6 - 2 Keistad C
4 DJK Ladies - TS Doncaster 1 - 8 SG Wetter Ladies
5 Calenberg - KRM B 9 - 1 WSV Quakenbrück
6 TUS Warfleth - Wuppertaler Kanu Club 5 - 6 FOA Liverpool W
7 MKSF Ladies - SG Rothe Mühle Ladies 2 - 6 KSVH Berlin Ladies
8 Hwc jeugd 2 - MDR Jeugd 1 - 3 MOKKA 3
9 Meridian Development B - Meridian Development A 2 - 0 Rijnland J
10:00 10:00
1 K-polo Feinschmeckers - Bridgend Dolphins 3 - 2 UKC 1
2 BKS2 - MOKKA 2 8 - 1 Hydronauten
3 Keistad D - Helmvaarders A 3 - 5 TUS Warfleth Jug
4 Viking Venlo A - KG Wanderfalke Essen 4 - 3 Meridian E
5 Rijnland A - ACC Hamburg 5 - 1 Dragon
6 Groningen A - East End 9 - 2 WSF Liblar
7 FOA Liverpool - KSVH Berlin 3 - 2 Odysseus B
8 Turnhout Opleiding's ploeg - Deventer C 2 - 5 KC Wetter
9 Rijnland D - Euros 4 - 5 Viking Venlo D
10:30 10:30
1 RKV 2 - HKV 6 - 2 Oldenburg YC
5 Nederlandse Dames - SG Wetter Ladies 5 - 2 DJK Ladies
8 MOKKA 3 - Odense Sharknadoes 8 - 0 Meridian Development A
9 KC Wetter - Rijnland J 7 - 2 UKC2
11:00 11:00
1 TUS Warfleth Jug - Hydronauten 7 - 1 BKS2
2 DJK - Keistad C 5 - 0 Bridgend Sharks
3 FOA Liverpool W - WSV Osnabrück 5 - 1 TUS Warfleth
4 Göttinger PC - Keistad A 2 - 1 KRM
5 MOKKA 1 - Odysseus B 6 - 1 Gent
6 KG List Heren - KPM Men 1 - 4 Calenberg
7 Denmark U21 - Rijnland B 8 - 1 Wuppertaler Kanu Club
8 Hwc jeugd 1 - KG List Fun 3 - 5 Meridian F
9 Aarhus langusters - Bridgend Barracudas 0 - 7 Batavier
11:30 11:30
1 UKC 1 - 1 MKC Duisburg 1 - 4 MdR 4
2 ZP X - Aarhus lobsters 2 - 3 Keistad D
3 KDP 1 - MdR 5 3 - 2 Turnhout Opleiding's ploeg
4 DJK Ladies - SG Rothe Mühle Ladies 0 - 11 Nederlandse Dames
5 Melan Vääntäjät - Meridian E 3 - 3 Deventer
6 Odysseus A - MdR 2 7 - 0 WSF Liblar , WSF Liblar
7 KSVH Berlin Ladies - MKSF Ladies 6 - 0 TS Doncaster
8 Bridgend Otters - Meridian Development A 4 - 1 KC Wetter
9 Meridian Development B - Ratatouille 2 - 3 Hwc jeugd 2
12:00 12:00
1 Viking Venlo D - Levitas 2 - 4 Hwc jeugd 1
2 Triton Lokeren - Viking Venlo B 8 - 5 BKS1
3 Odysseus C - SG Pirates 3 - 6 KSVH Berlin
4 Batavier - Meridian F 2 - 4 KG List Fun
5 KC Wetter - Turnhout Jeugd ploeg 15 - 2 Bridgend Barracudas
6 Ieper - Gent 10 - 2 Dragon
7 ACC Hamburg - East End 6 - 1 MKSF1 , MKSF1
9 Hwc jeugd 3 - UKC2 2 - 2 MDR Jeugd
12:30 12:30
1 MOKKA 2 - Bridgend Dolphins 3 - 7 HKV
2 Keistad D - Oldenburg YC 1 - 6 RKV 2
3 FOA Liverpool X - KRM B 2 - 2 WSV Osnabrück
4 Rijnland A - Viking Venlo A 5 - 7 Göttinger PC
6 Nederlandse Dames - TS Doncaster 8 - 3 MKSF Ladies
7 KG Wanderfalke Essen - MDR 1 2 - 2 MOKKA 1 , MOKKA 1
8 Groningen B - Denmark U18 5 - 1 Keistad C
9 KC Wetter - Odense Sharknadoes 4 - 3 Bridgend Otters
13:00 13:00
1 MdR 4 - BKS2 0 - 8 ZP X
2 BKS1 - WSV Quakenbrück 3 - 4 Odysseus C
3 K-polo Feinschmeckers - Helmvaarders A 4 - 3 1 MKC Duisburg
4 KSVH Berlin - Cherwell A 6 - 3 Viking Venlo B
5 WSF Liblar - Dragon 9 - 0 Odysseus B
6 Deventer - MKSF1 9 - 5 Keistad A , Keistad A
7 Deventer C - Euros 2 - 1 Viking Venlo D
8 MOKKA 3 - MDR Jeugd 7 - 0 Meridian Development B
9 Hwc jeugd 2 - Rijnland J 2 - 2 Ratatouille
13:30 13:30
2 Bridgend Sharks - Wuppertaler Kanu Club 5 - 3 Rijnland B
3 TUS Warfleth - Calenberg 3 - 8 KG List Heren
5 KRM - KSVH Berlin 4 - 3 Odysseus A
6 Bridgend Otters - Hwc jeugd 3 3 - 1 Meridian Development A
7 FOA Liverpool - Groningen A 8 - 5 Melan Vääntäjät
8 Turnhout Opleiding's ploeg - KG List Fun 1 - 2 MdR 5
9 Rijnland D - Aarhus langusters 8 - 1 Meridian F
14:00 14:00
1 UKC 1 - TUS Warfleth Jug 2 - 2 MOKKA 2
2 DJK - Viking Venlo B 0 - 5 FOA Liverpool X
3 Triton Lokeren - Keistad C 6 - 2 Denmark U18
4 WSV Osnabrück - SG Pirates 2 - 7 Groningen B
5 FOA Liverpool W - Odysseus C 3 - 3 KRM B
6 Göttinger PC - Gent 7 - 7 Meridian E
7 MOKKA 1 - East End 5 - 1 MdR 2
8 Hwc jeugd 1 - Bridgend Barracudas 1 - 3 KC Wetter
9 Meridian Development B - UKC2 3 - 4 Odense Sharknadoes
14:30 14:30
1 ZP X - RKV 2 1 - 4 K-polo Feinschmeckers
2 Aarhus lobsters - Hydronauten 8 - 0 BKS2
3 1 MKC Duisburg - HKV 11 - 1 Bridgend Dolphins
4 Ieper - Keistad A 4 - 4 Viking Venlo A
5 ACC Hamburg - Odysseus B 7 - 1 Rijnland A
7 TS Doncaster - DJK Ladies 8 - 0 SG Wetter Ladies
8 Rijnland J - MDR Jeugd 2 - 6 Hwc jeugd 3
9 Ratatouille - Meridian Development A 3 - 1 Bridgend Otters
15:00 15:00
1 Keistad D - MdR 4 6 - 1 TUS Warfleth Jug
2 KG List Heren - Groningen B 6 - 1 SG Pirates
3 KPM Men - Denmark U18 6 - 1 DJK
4 Denmark U21 - KRM B 3 - 2 Triton Lokeren
5 FOA Liverpool X - Rijnland B 9 - 2 FOA Liverpool W
6 Melan Vääntäjät - MDR 1 5 - 4 WSF Liblar , WSF Liblar
7 KG Wanderfalke Essen - Meridian E 5 - 1 Groningen A
8 Levitas - Turnhout Jeugd ploeg 8 - 1 Aarhus langusters
9 KDP 1 - Batavier 3 - 1 Rijnland D
15:30 15:30
1 Oldenburg YC - Bridgend Dolphins 2 - 2 Hydronauten
2 K-polo Feinschmeckers - MOKKA 2 3 - 2 UKC 1
3 BKS2 - Helmvaarders A 4 - 5 Aarhus lobsters
4 SG Rothe Mühle Ladies - SG Wetter Ladies 3 - 0 TS Doncaster
5 Nederlandse Dames - KSVH Berlin Ladies 6 - 4 MKSF Ladies
6 MdR 5 - KC Wetter 0 - 10 Deventer C
7 Viking Venlo D - Meridian F 4 - 2 Euros
8 MOKKA 3 - KC Wetter 2 - 2 UKC2
9 Hwc jeugd 2 - Odense Sharknadoes 8 - 1 Ratatouille
16:00 16:00
1 KSVH Berlin - Calenberg 3 - 2 Denmark U21
2 Bridgend Sharks - WSV Quakenbrück 1 - 4 KPM Men
3 BKS1 - Wuppertaler Kanu Club 5 - 3 KG List Heren
4 Deventer - KSVH Berlin 2 - 8 KG Wanderfalke Essen
5 KRM - MKSF1 4 - 4 MDR 1
6 Rijnland A - MdR 2 6 - 0 Ieper
7 Odysseus A - Viking Venlo A 4 - 4 ACC Hamburg
8 Turnhout Opleiding's ploeg - Rijnland D 3 - 2 KDP 1
9 KG List Fun - Bridgend Barracudas 3 - 3 Turnhout Jeugd ploeg
16:30 16:30
1 TUS Warfleth - Cherwell A 4 - 5 Rijnland B
2 Keistad C - Viking Venlo B 2 - 5 KSVH Berlin Ladies
4 WSF Liblar - Groningen A 7 - 0 Odysseus B
5 DJK - Triton Lokeren 3 - 1 Nederlandse Dames
6 MKSF Ladies - DJK Ladies 9 - 1 SG Rothe Mühle Ladies
7 FOA Liverpool - Dragon 5 - 0 East End
8 Hwc jeugd 1 - Deventer C 3 - 2 Levitas
9 Euros - Aarhus langusters 6 - 1 Batavier
17:00 17:00
2 Odysseus C - WSV Osnabrück 4 - 4 Calenberg
3 FOA Liverpool W - SG Pirates 5 - 6 WSV Quakenbrück
4 Göttinger PC - Ieper 3 - 6 KRM
5 MOKKA 1 - ACC Hamburg 4 - 3 KSVH Berlin
6 Keistad A - Gent 7 - 5 Odysseus A
8 Meridian Development A - UKC2 0 - 5 MOKKA 3
9 Hwc jeugd 3 - Meridian Development B 3 - 2 Rijnland J
17:30 17:30
1 KG List Heren - Denmark U18 3 - 2 Cherwell A
3 Rijnland B - KRM B 3 - 6 TUS Warfleth
4 Meridian E - MDR 1 2 - 5 WSF Liblar
5 Melan Vääntäjät - KG Wanderfalke Essen 2 - 6 FOA Liverpool
6 Odysseus B - East End 2 - 4 Dragon
7 Denmark U21 - FOA Liverpool X 5 - 2 Keistad C
18:00 18:00
1 Groningen B - KPM Men 3 - 4 WSV Osnabrück
2 WSV Quakenbrück - Wuppertaler Kanu Club 6 - 1 FOA Liverpool W
3 BKS1 - Bridgend Sharks 3 - 6 Groningen A
4 Deventer - KRM 7 - 4 MOKKA 1 , MOKKA 1
5 MKSF1 - KSVH Berlin 3 - 6 Göttinger PC
6 Odysseus A - Rijnland A 8 - 5 Keistad A , Keistad A
7 MdR 2 - Viking Venlo A 3 - 11 Gent
8 KC Wetter - Hwc jeugd 2 6 - 3 Hwc jeugd 3
9 Bridgend Otters - Ratatouille 2 - 3 Meridian Development B
18:30 18:30
1 HKV - MdR 4 4 - 1 KC Wetter
2 UKC 1 - MOKKA 2 4 - 3 KDP 1
3 Keistad D - ZP X 4 - 5 Deventer C
4 SG Rothe Mühle Ladies - Nederlandse Dames 2 - 6 Aarhus lobsters
5 KSVH Berlin Ladies - SG Wetter Ladies 1 - 1 BKS2
6 KSVH Berlin - TUS Warfleth 6 - 2 RKV 2
7 Cherwell A - Calenberg 3 - 7 Bridgend Dolphins
8 Bridgend Barracudas - Batavier 3 - 0 KG List Fun
9 Meridian F - Rijnland D 7 - 4 Viking Venlo D
19:00 19:00
1 Oldenburg YC - Hydronauten 8 - 2 MdR 2
3 1 MKC Duisburg - Helmvaarders A 3 - 1 MKSF1
4 Hwc jeugd 1 - Turnhout Jeugd ploeg 9 - 2 Odysseus C
5 MdR 5 - Aarhus langusters 9 - 2 Viking Venlo B
6 WSF Liblar - FOA Liverpool 2 - 5 Melan Vääntäjät
7 Dragon - Groningen A 3 - 5 Meridian E , Meridian E
8 MDR Jeugd - Odense Sharknadoes 5 - 4 KC Wetter
9 MOKKA 3 - Rijnland J 8 - 2 Hwc jeugd 2
19:30 19:30
1 RKV 2 - BKS2 5 - 3 MOKKA 2
2 Bridgend Dolphins - Aarhus lobsters 5 - 1 MdR 4
3 K-polo Feinschmeckers - TUS Warfleth Jug 1 - 2 DJK Ladies
4 TS Doncaster - MKSF Ladies 9 - 2 SG Wetter Ladies
5 KC Wetter - KG List Fun 9 - 0 HKV
6 Euros - Levitas 0 - 4 UKC 1
7 KDP 1 - Turnhout Opleiding's ploeg 7 - 3 ZP X
8 Deventer C - Viking Venlo D 6 - 7 Keistad D