Helmond International Tournament 2019 Canoe Polo 25th anniversary - Match list


Day 3: Monday the 22nd of April

Pitch Division Team A - Team B Result Referee(s)
08:00 08:00
1 Hydronauten - MOKKA 2 4 - 2 Helmvaarders A
2 Odysseus C - Keistad C 4 - 3 Bridgend Sharks
3 DJK - WSV Osnabrück 1 - 3 Calenberg
6 Ratatouille - UKC2 3 - 1 MDR Jeugd
8 Bridgend Otters - Meridian Development B 2 - 3 Odense Sharknadoes
9 Aarhus langusters - Batavier 2 - 1 Turnhout Opleiding's ploeg
08:30 08:30
1 MdR 4 - Keistad D 1 - 2 TUS Warfleth Jug
2 Oldenburg YC - UKC 1 2 - 1 RKV 2
3 HKV - ZP X 3 - 6 Aarhus lobsters
4 East End - Gent 1 - 0 MKSF1
5 Göttinger PC - Odysseus B 5 - 1 Dragon
8 Hwc jeugd 3 - Meridian Development A 3 - 1 Rijnland J
9 Turnhout Jeugd ploeg - Rijnland D 2 - 7 Deventer C
09:00 09:00
1 K-polo Feinschmeckers - BKS2 5 - 3 1 MKC Duisburg
2 SG Pirates - Viking Venlo B 6 - 2 BKS1
3 Triton Lokeren - FOA Liverpool W 2 - 4 Cherwell A
4 MKSF Ladies - DJK Ladies 5 - 1 Nederlandse Dames
5 MOKKA 1 - Keistad A 1 - 2 Deventer
6 KRM B - Denmark U18 3 - 2 WSV Quakenbrück
7 Groningen B - Rijnland B 5 - 4 KSVH Berlin
8 KC Wetter - MDR Jeugd 7 - 2 Bridgend Otters
9 MdR 5 - Bridgend Barracudas 5 - 1 Levitas
09:30 09:30
1 Helmvaarders A - Aarhus lobsters 1 - 4 Hydronauten
2 Denmark U21 - KG List Heren 3 - 0 Odysseus C
3 KPM Men - FOA Liverpool X 2 - 3 DJK
4 MOKKA 3 - Hwc jeugd 2 6 - 4 Meridian Development B
5 Rijnland A - Meridian E 6 - 4 Gent
6 Melan Vääntäjät - MdR 2 3 - 2 Odysseus B
7 Ieper - ACC Hamburg 6 - 4 WSF Liblar
8 Rijnland J - Odense Sharknadoes 2 - 3 Hwc jeugd 3
9 Hwc jeugd 1 - Meridian F 4 - 3 KC Wetter
10:00 10:00
2 Cherwell A - Wuppertaler Kanu Club 4 - 7 Keistad C
3 BKS1 - TUS Warfleth 4 - 2 WSV Osnabrück
4 SG Rothe Mühle Ladies - KSVH Berlin Ladies 3 - 2 MKSF Ladies
5 Nederlandse Dames - SG Wetter Ladies 3 - 1 DJK Ladies
6 Viking Venlo A - MDR 1 3 - 4 Göttinger PC
7 KG Wanderfalke Essen - Odysseus A 4 - 3 East End
8 Deventer C - Turnhout Opleiding's ploeg 1 - 3 Aarhus langusters
9 KG List Fun - Euros 3 - 4 Batavier
10:30 10:30
1 TUS Warfleth Jug - RKV 2 1 - 4 K-polo Feinschmeckers
2 1 MKC Duisburg - Bridgend Dolphins 6 - 1 BKS2
3 KC Wetter - Levitas 7 - 1 MdR 5
4 KSVH Berlin - Bridgend Sharks 4 - 3 Groningen B
5 WSV Quakenbrück - Calenberg 2 - 1 KRM B
6 KRM - Dragon 4 - 1 MOKKA 1
7 Groningen A - MKSF1 7 - 2 Keistad A
8 Viking Venlo D - KDP 1 0 - 6 Bridgend Barracudas
11:15 11:15
2 Rijnland D - Aarhus langusters 6 - 0 Hwc jeugd 1
3 Keistad D - Hydronauten 5 - 4 HKV
4 KSVH Berlin - WSF Liblar 1 - 3 Ieper
5 FOA Liverpool - Deventer 7 - 8 ACC Hamburg
6 TS Doncaster - DJK Ladies 18 - 1 SG Wetter Ladies
8 MdR 4 - MOKKA 2 6 - 5 ZP X
9 Turnhout Jeugd ploeg - Batavier 1 - 3 Meridian F
11:45 11:45
1 DJK - Keistad C 8 - 2 Denmark U18
2 WSV Osnabrück - Odysseus C 3 - 2 Rijnland B
3 Meridian F - Bridgend Barracudas 3 - 4 KG List Fun
6 Odysseus B - Gent 3 - 7 MDR 1
7 Göttinger PC - East End 1 - 4 Odysseus A
8 UKC2 - Hwc jeugd 3 5 - 4 MOKKA 3
9 Meridian Development B - Meridian Development A 4 - 2 KC Wetter
12:15 12:15
1 Triton Lokeren - Viking Venlo B 4 - 3 Wuppertaler Kanu Club
2 FOA Liverpool W - SG Pirates 6 - 1 TUS Warfleth
4 Ieper - Keistad A 5 - 2 KRM
5 ACC Hamburg - MOKKA 1 3 - 2 Groningen A
7 ZP X - Oldenburg YC 2 - 3 MdR 4
8 Hwc jeugd 1 - MdR 5 2 - 1 Turnhout Jeugd ploeg
9 HKV - UKC 1 3 - 2 Keistad D
12:45 12:45
1 Rijnland B - Denmark U18 4 - 5 WSV Quakenbrück
2 Groningen B - KRM B 6 - 5 Keistad C
3 KPM Men - KG List Heren 4 - 0 Odysseus C
4 KG Wanderfalke Essen - MDR 1 8 - 2 Göttinger PC
5 Odysseus A - Viking Venlo A 5 - 4 Gent
6 Melan Vääntäjät - Rijnland A 7 - 6 KSVH Berlin
7 MdR 2 - Meridian E 2 - 5 FOA Liverpool
8 Odense Sharknadoes - Rijnland J 4 - 1 MOKKA 3
9 Ratatouille - Bridgend Otters 3 - 4 KC Wetter
13:30 13:30
1 FOA Liverpool X - Denmark U21 5 - 6 Triton Lokeren
2 TUS Warfleth - Cherwell A 6 - 5 SG Pirates
3 Helmvaarders A - BKS2 3 - 2 MOKKA 2
4 KRM - Groningen A 5 - 3 East End
5 Dragon - MKSF1 1 - 9 Odysseus B
6 MDR Jeugd - Hwc jeugd 2 6 - 4 UKC2
7 TS Doncaster - MKSF Ladies 5 - 3 Oldenburg YC
8 Turnhout Opleiding's ploeg - Euros 1 - 2 MdR 5
9 Deventer C - KG List Fun 5 - 4 KDP 1
14:00 14:00
1 Aarhus lobsters - K-polo Feinschmeckers 5 - 4 -
2 BKS1 - Wuppertaler Kanu Club 4 - 5 Viking Venlo B
3 Bridgend Dolphins - TUS Warfleth Jug 4 - 3 UKC 1
4 MOKKA 3 - KC Wetter 2 - 3 Ratatouille
5 KSVH Berlin Ladies - SG Wetter Ladies 1 - 2 DJK Ladies
6 KSVH Berlin - FOA Liverpool 5 - 4 Viking Venlo A
7 Calenberg - Bridgend Sharks 3 - 4 KPM Men
8 Viking Venlo D - Levitas 1 - 2 Rijnland D
14:30 14:30
4 Nederlandse Dames - SG Rothe Mühle Ladies 3 - 2 FOA Liverpool W
5 WSV Quakenbrück - KSVH Berlin 4 - 2 Cherwell A
6 1 MKC Duisburg - RKV 2 1 - 2 Bridgend Dolphins
7 KDP 1 - KC Wetter 3 - 5 Euros
15:00 15:00
4 WSF Liblar - Deventer 7 - 4 Odysseus A