NK kanopolo 2021 senioren klasse - Match list


Day 1: Saturday the 10th of July

Pitch Division Team A - Team B Result Referee(s)
09:00 09:00
1 Windhappers A - Odysseus B 1 - 4 Viking Venlo B
4 Rijnland A - Trekvogels A 4 - 4 Viking Venlo A
09:30 09:30
1 Keistad B - MdR Dames 1 6 - 5 ZP A
2 UKC 1 - Zeewitoe 4 - 1 Rijnland D
4 Odysseus A - MdR 2 11 - 3 Groningen B
5 Keistad D - MdR 4 3 - 9 Rijnland C
10:00 10:00
1 Rijnland B - Viking Venlo B 1 - 5 Odysseus B
3 MdR 5 - NKSV de Batavier 2 - 1 Helmvaarders D
4 Viking Venlo A - MdR 1 3 - 3 Rijnland A
5 WannaB - Helmvaarders C 5 - 6 GKV-C
10:30 10:30
1 ZP A - Helmvaarders A 1 - 8 MdR Dames 1
2 Rijnland D - Rijnland C 4 - 5 Zeewitoe
3 Helmvaarders E - Wanna D-eventer 2 - 0 Waterwolf A1
4 Groningen A - Groningen B 8 - 0 MdR 2
11:00 11:00
2 MdR 4 - GKV-C 1 - 3 WannaB
5 Keistad D - UKC 1 1 - 5 Helmvaarders C
11:30 11:30
1 Keistad B - Odysseus B 6 - 5 Helmvaarders A
3 Waterwolf A1 - Helmvaarders D 6 - 1 MdR 5
4 Rijnland A - MdR 2 8 - 2 MdR 1
12:00 12:00
1 Windhappers A - Viking Venlo B 0 - 3 Rijnland B
2 WannaB - Zeewitoe 5 - 4 UKC 1
4 Viking Venlo A - Trekvogels A 10 - 0 Groningen A
5 Rijnland D - Helmvaarders C 3 - 7 MdR 4
12:30 12:30
1 MdR Dames 1 - Helmvaarders A 3 - 2 Keistad B
3 Helmvaarders E - NKSV de Batavier 9 - 5 Wanna D-eventer
4 MdR 1 - Groningen B 7 - 1 MdR 2
5 Keistad D - Rijnland C 1 - 1 GKV-C
13:00 13:00
1 Rijnland B - ZP A 5 - 4 Windhappers A
2 MdR 4 - UKC 1 4 - 0 Helmvaarders C
4 Odysseus A - Groningen A 4 - 6 Trekvogels A
13:30 13:30
2 WannaB - Rijnland D 9 - 1 Keistad D
3 Wanna D-eventer - Waterwolf A1 2 - 8 Helmvaarders E
5 GKV-C - Zeewitoe 5 - 5 Rijnland C
14:00 14:00
1 Viking Venlo B - Odysseus B 4 - 3 ZP A
3 MdR 5 - Helmvaarders D 5 - 4 NKSV de Batavier
4 Rijnland A - Viking Venlo A 2 - 4 Groningen B
14:30 14:30
1 Keistad B - Helmvaarders A 2 - 3 MdR Dames 1
2 Rijnland C - Helmvaarders C 3 - 4 MdR 4
4 Groningen A - MdR 2 5 - 3 Odysseus A
15:00 15:00
1 Windhappers A - ZP A 6 - 0 Viking Venlo B
2 WannaB - Keistad D 11 - 0 Rijnland D
3 Helmvaarders E - Waterwolf A1 0 - 9 MdR 5
4 Trekvogels A - Groningen B 6 - 3 Rijnland A
5 UKC 1 - GKV-C 2 - 2 Zeewitoe
15:30 15:30
1 Rijnland B - MdR Dames 1 7 - 3 Keistad B
4 Odysseus A - MdR 1 4 - 2 MdR 2
16:00 16:00
2 Rijnland C - MdR 4 3 - 2 Keistad D
3 NKSV de Batavier - Helmvaarders D 3 - 7 Waterwolf A1
16:30 16:30
1 Odysseus B - Helmvaarders A 5 - 2 Rijnland B
2 Helmvaarders C - Zeewitoe 3 - 1 UKC 1
3 Wanna D-eventer - MdR 5 1 - 0 Helmvaarders E
4 Rijnland A - Groningen A 2 - 3 MdR 1
5 Rijnland D - GKV-C 3 - 4 WannaB
17:00 17:00
1 Viking Venlo B - ZP A 8 - 1 Windhappers A
4 Viking Venlo A - Groningen B 9 - 0 Trekvogels A
17:30 17:30
1 Rijnland B - Keistad B 3 - 4 Odysseus B
4 MdR 1 - MdR 2 8 - 0 Rijnland A
18:00 18:00
1 Windhappers A - MdR Dames 1 6 - 5 Helmvaarders A
4 Odysseus A - Trekvogels A 4 - 4 Groningen B