Nederlands
English
Menu
Home
Skills
Tournaments
Tracks
Contact
Register
Sign in
NK 2019 junioren, eerste, tweede en derde klasse - Match list
Groningen B
Helmvaarders A
Keistad B
Keistad C
Michiel de Ruyter 3
Michiel de Ruyter 4
Rijnland B
Viking Venlo B
Windhappers A
GKV-C
Hydronauten
Rijnland C
TKV Tilikum
UKC 1
Windhappers C
Zeewitoe
ZP A
Deventer C
Euros L
Het Anker
HWC L
Keistad D
KVDRV
Michiel de Ruyter 5
NKSV de Batavier
Rijnland D
UKC2
Viking Venlo D
Deventer Jeugd
GKV Jeugd
Hwc M
HWC S
Michiel de Ruyter 6
Rijnland J
Waterwolf A1
Waterwolf A2
«
Day 1: Saturday the 22nd of June, 2019
Day 1: Saturday the 22nd of June, 2019
Day 2: Sunday the 23rd of June, 2019
Day 3: Saturday the 7th of September, 2019
Day 4: Sunday the 8th of September, 2019
»
Auto refresh
Go to event page
Day 1: Saturday the 22nd of June, 2019
Pitch
Division
Group
#
Team A
-
Team B
Result
Jury
09:00
09:00
09:00
2
Men 2nd division
Men 2nd
A
1
Keistad C
-
Keistad B
2 - 6
Michiel de Ruyter 4
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
2
Windhappers A
-
Michiel de Ruyter 3
2 - 6
Helmvaarders A
4
Men 4th division
Men 4th
C
3
Euros L
-
HWC L
4 - 1
Deventer C
5
Men 4th division
Men 4th
C
4
Keistad D
-
UKC2
6 - 1
NKSV de Batavier
09:30
09:30
09:30
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
5
Rijnland B
-
Viking Venlo B
0 - 8
Groningen B
4
Men 3rd division
Men 3rd
B
6
GKV-C
-
Rijnland C
2 - 6
UKC 1
5
Men 4th division
Men 4th
C
7
Viking Venlo D
-
KVDRV
8 - 1
Rijnland D
10:00
10:00
10:00
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
8
Helmvaarders A
-
Michiel de Ruyter 4
6 - 2
Keistad C
4
Men 3rd division
Men 3rd
B
9
Zeewitoe
-
TKV Tilikum
3 - 0
Hydronauten
5
Men 4th division
Men 4th
C
10
NKSV de Batavier
-
Deventer C
1 - 2
Euros L
10:30
10:30
10:30
3
Youth division
Youth
C
11
HWC S
-
Waterwolf A2
11 - 1
Michiel de Ruyter 6
4
Men 3rd division
Men 3rd
B
12
ZP A
-
UKC 1
7 - 2
GKV-C
5
Men 4th division
Men 4th
C
13
Rijnland D
-
Michiel de Ruyter 5
8 - 3
UKC2
11:00
11:00
11:00
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
14
Windhappers A
-
Groningen B
2 - 6
Michiel de Ruyter 4
4
Men 3rd division
Men 3rd
B
15
Hydronauten
-
Windhappers C
2 - 3
Zeewitoe
5
Men 4th division
Men 4th
C
16
Keistad D
-
Euros L
4 - 4
KVDRV
11:30
11:30
11:30
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
17
Keistad C
-
Michiel de Ruyter 3
3 - 10
Viking Venlo B
4
Youth division
Youth
C
18
Deventer Jeugd
-
Rijnland J
5 - 2
HWC S
12:00
12:00
12:00
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
19
Rijnland B
-
Keistad B
6 - 6
Groningen B
4
Youth division
Youth
C
20
GKV Jeugd
-
Waterwolf A1
3 - 4
HWC S
5
Men 4th division
Men 4th
C
21
Viking Venlo D
-
HWC L
2 - 4
Keistad D
12:30
12:30
12:30
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
22
Viking Venlo B
-
Michiel de Ruyter 4
6 - 3
-
4
Youth division
Youth
C
23
Hwc M
-
Michiel de Ruyter 6
2 - 3
Rijnland J
5
Men 4th division
Men 4th
C
24
KVDRV
-
UKC2
8 - 1
Deventer C
13:00
13:00
13:00
2
Men 2nd division
Men 2nd
A
25
Keistad C
-
Windhappers A
0 - 10
Michiel de Ruyter 3
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
26
Groningen B
-
Helmvaarders A
6 - 2
Keistad B
4
Men 3rd division
Men 3rd
B
27
GKV-C
-
TKV Tilikum
4 - 2
Hydronauten
13:30
13:30
13:30
1
Youth division
Youth
C
28
HWC S
-
Rijnland J
3 - 5
Michiel de Ruyter 6
4
Men 3rd division
Men 3rd
B
29
Rijnland C
-
UKC 1
3 - 4
ZP A
5
Men 4th division
Men 4th
C
30
Deventer C
-
Rijnland D
3 - 9
UKC2
14:00
14:00
14:00
1
Youth division
Youth
C
31
Waterwolf A2
-
Waterwolf A1
1 - 9
Hwc M
2
Men 4th division
Men 4th
C
32
Viking Venlo D
-
Euros L
4 - 1
NKSV de Batavier
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
33
Keistad B
-
Michiel de Ruyter 3
3 - 6
Viking Venlo B
4
Men 3rd division
Men 3rd
B
34
Zeewitoe
-
Hydronauten
4 - 1
TKV Tilikum
5
Men 4th division
Men 4th
C
35
Keistad D
-
KVDRV
5 - 0
GKV-C
14:30
14:30
14:30
1
Youth division
Youth
C
36
Deventer Jeugd
-
Michiel de Ruyter 6
0 - 6
Rijnland J
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
37
Rijnland B
-
Michiel de Ruyter 4
5 - 3
Groningen B
4
Men 3rd division
Men 3rd
B
38
ZP A
-
Windhappers C
2 - 2
Rijnland C
15:00
15:00
15:00
1
Youth division
Youth
C
39
Hwc M
-
GKV Jeugd
7 - 1
Waterwolf A2
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
40
Viking Venlo B
-
Helmvaarders A
6 - 5
Windhappers A
4
Men 3rd division
Men 3rd
B
41
GKV-C
-
UKC 1
3 - 3
Zeewitoe
5
Men 4th division
Men 4th
C
42
UKC2
-
HWC L
1 - 10
KVDRV
15:30
15:30
15:30
1
Youth division
Youth
C
43
HWC S
-
Waterwolf A1
1 - 4
Deventer Jeugd
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
44
Keistad C
-
Groningen B
1 - 9
Michiel de Ruyter 3
4
Men 3rd division
Men 3rd
B
45
Hydronauten
-
TKV Tilikum
2 - 5
Windhappers C
5
Men 4th division
Men 4th
C
46
NKSV de Batavier
-
Rijnland D
0 - 7
Viking Venlo D
16:00
16:00
16:00
1
Youth division
Youth
C
47
Michiel de Ruyter 6
-
Rijnland J
7 - 0
GKV Jeugd
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
48
Keistad B
-
Windhappers A
3 - 8
Helmvaarders A
4
Men 3rd division
Men 3rd
B
49
Rijnland C
-
Windhappers C
2 - 2
UKC 1
5
Men 4th division
Men 4th
C
50
Deventer C
-
Michiel de Ruyter 5
2 - 1
UKC2
16:30
16:30
16:30
1
Youth division
Youth
C
51
Hwc M
-
Waterwolf A2
10 - 3
HWC S
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
52
Viking Venlo B
-
Michiel de Ruyter 3
3 - 5
Keistad C
4
Youth division
Youth
C
53
GKV Jeugd
-
Deventer Jeugd
2 - 6
Waterwolf A1
5
Men 3rd division
Men 3rd
B
54
Zeewitoe
-
ZP A
0 - 3
Hydronauten
17:00
17:00
17:00
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
55
Rijnland B
-
Helmvaarders A
7 - 4
Windhappers A
4
Men 4th division
Men 4th
C
56
Euros L
-
KVDRV
4 - 2
Michiel de Ruyter 5
5
Men 4th division
Men 4th
C
57
Viking Venlo D
-
UKC2
7 - 1
Deventer C
17:30
17:30
17:30
1
Youth division
Youth
C
58
HWC S
-
Michiel de Ruyter 6
0 - 9
Waterwolf A2
3
Men 2nd division
Men 2nd
A
59
Groningen B
-
Michiel de Ruyter 4
10 - 0
Keistad B
4
Men 3rd division
Men 3rd
B
60
GKV-C
-
Hydronauten
4 - 4
ZP A
5
Men 4th division
Men 4th
C
61
Keistad D
-
HWC L
4 - 3
Michiel de Ruyter 3
18:00
18:00
18:00
1
Youth division
Youth
C
62
Hwc M
-
Waterwolf A1
4 - 5
-
3
Men 3rd division
Men 3rd
B
63
UKC 1
-
Windhappers C
4 - 3
Rijnland B
5
Men 4th division
Men 4th
C
64
NKSV de Batavier
-
Michiel de Ruyter 5
3 - 6
Viking Venlo D
18:30
18:30
18:30
1
Youth division
Youth
C
65
GKV Jeugd
-
Rijnland J
3 - 10
HWC S
2
Youth division
Youth
C
66
Deventer Jeugd
-
Waterwolf A2
10 - 3
Michiel de Ruyter 6
3
Men 3rd division
Men 3rd
B
67
ZP A
-
TKV Tilikum
5 - 2
GKV-C
4
Men 3rd division
Men 3rd
B
68
Zeewitoe
-
Rijnland C
1 - 3
Hydronauten
Go to event page