NK kanopolo 2021 senioren klasse - Match list


Day 3: Saturday the 18th of September, 2021

Pitch Division Team A - Team B Result Jury
08:30 08:30
2 Rijnland B - Windhappers A 3 - 3 Helmvaarders A
09:00 09:00
1 Trekvogels A - Groningen B 5 - 1 Viking Venlo A
2 Viking Venlo B - MdR Dames 1 2 - 1 Odysseus B
3 Rijnland D - UKC 1 0 - 8 WannaB
4 Helmvaarders E - Helmvaarders D 0 - 4 Wanna D-eventer
09:30 09:30
1 Odysseus A - MdR 2 8 - 3 MdR 1
2 Keistad B - ZP A 5 - 2 Rijnland B
3 Rijnland C - MdR 4 5 - 0 GKV-C
10:00 10:00
1 Rijnland A - Viking Venlo A 2 - 4 Groningen B
2 Windhappers A - Helmvaarders A 2 - 4 MdR Dames 1
3 WannaB - Helmvaarders C 8 - 5 Keistad D
4 Wanna D-eventer - NKSV de Batavier 5 - 2 Waterwolf A1
10:30 10:30
1 MdR 1 - Groningen A 2 - 1 Odysseus A
2 Rijnland B - Odysseus B 9 - 3 Viking Venlo B
3 GKV-C - Zeewitoe 0 - 5 UKC 1
11:00 11:00
3 Keistad D - Rijnland C 7 - 4 Helmvaarders C
4 MdR 5 - Waterwolf A1 0 - 7 Helmvaarders D
11:30 11:30
1 Odysseus A - Groningen B 13 - 2 Rijnland A
2 Keistad B - MdR Dames 1 2 - 3 Windhappers A
3 MdR 4 - UKC 1 0 - 5 WannaB
12:00 12:00
1 Viking Venlo A - Trekvogels A 8 - 1 MdR 2
2 Viking Venlo B - Helmvaarders A 4 - 3 ZP A
3 Rijnland D - Helmvaarders C 1 - 5 Zeewitoe
4 Wanna D-eventer - Helmvaarders D 5 - 4 NKSV de Batavier
12:30 12:30
1 Rijnland A - MdR 1 9 - 3 Groningen B
2 Windhappers A - Odysseus B 2 - 6 Keistad B
3 WannaB - GKV-C 5 - 0 Rijnland C
13:00 13:00
1 Groningen A - MdR 2 9 - 2 Trekvogels A
2 Rijnland B - ZP A 5 - 3 Helmvaarders A
3 MdR 4 - Zeewitoe 0 - 5 Rijnland D
4 NKSV de Batavier - Waterwolf A1 2 - 6 Helmvaarders E
13:30 13:30
3 Rijnland C - UKC 1 2 - 6 Keistad D
14:00 14:00
1 Viking Venlo A - Groningen B 11 - 1 Rijnland A
2 MdR Dames 1 - Helmvaarders A 4 - 5 Odysseus B
3 Helmvaarders C - GKV-C 5 - 0 MdR 4
4 Helmvaarders E - MdR 5 4 - 5 Wanna D-eventer
14:30 14:30
1 MdR 1 - Trekvogels A 6 - 3 Groningen A
2 Rijnland B - Keistad B 4 - 3 ZP A
3 Rijnland D - Keistad D 0 - 4 UKC 1
15:00 15:00
1 Rijnland A - MdR 2 11 - 2 Groningen B
2 Viking Venlo B - Odysseus B 4 - 5 MdR Dames 1
3 WannaB - Zeewitoe 6 - 0 GKV-C
4 Waterwolf A1 - Helmvaarders D 7 - 1 MdR 5
15:30 15:30
1 Odysseus A - Groningen A 3 - 4 Viking Venlo A
2 Windhappers A - ZP A 2 - 1 Rijnland B
3 MdR 4 - Helmvaarders C 0 - 5 Rijnland D
16:00 16:00
3 Keistad D - UKC 1 2 - 4 Rijnland C
4 Helmvaarders E - Wanna D-eventer 3 - 4 Waterwolf A1
16:30 16:30
1 Viking Venlo A - MdR 1 2 - 5 Odysseus A
2 Rijnland B - MdR Dames 1 5 - 3 Windhappers A
3 Rijnland C - Zeewitoe 2 - 3 GKV-C , MdR 4
17:00 17:00
1 Groningen A - Groningen B 10 - 1 MdR 2
2 Odysseus B - Helmvaarders A 4 - 5 Viking Venlo B
3 WannaB - Rijnland D 13 - 2 Helmvaarders C
4 MdR 5 - NKSV de Batavier 4 - 2 Helmvaarders D
17:30 17:30
1 Rijnland A - Odysseus A 4 - 9 MdR 1
2 Windhappers A - Keistad B 4 - 4 MdR Dames 1
3 Keistad D - GKV-C 5 - 0 Zeewitoe
18:00 18:00
1 Trekvogels A - MdR 2 6 - 2 Groningen A
2 Viking Venlo B - ZP A 7 - 0 Odysseus B
3 Rijnland D - Rijnland C 1 - 6 WannaB
4 Helmvaarders E - Helmvaarders D 2 - 3 NKSV de Batavier
18:30 18:30
2 Rijnland B - Helmvaarders A 6 - 2 Keistad B
3 Helmvaarders C - UKC 1 3 - 5 Keistad D