Nederlandse Kampioenschappen 2018 - Match list


Day 2: Sunday the 17th of June

Pitch Division # Team A - Team B Result Referee(s)
08:00 08:00
2 Men 2nd 77 Windhappers B - Keistad B 1 - 8 Odysseus B
3 Men 3rd 78 Rijnland C - Rijnland B 1 - 6 MdR 4
4 Men 4th 79 UKC1 - MdR 5 3 - 2 GKV-C
08:30 08:30
2 Men 2nd 80 MdR 3 - Windhappers A 3 - 6 Odysseus C
3 Men 3rd 81 Hydronauten - Euros L 2 - 4 Viking D
4 Men 4th 82 Keistad D - KVDRV 2 - 4 UKC2
09:00 09:00
2 Men 2nd 83 Odysseus B - Viking Venlo B 6 - 1 Keistad B
3 Men 3rd 84 Windhappers Z - MdR 4 1 - 2 Rijnland C
4 Men 4th 85 TKV Tilikum - GKV-C 6 - 2 MdR 5
09:30 09:30
2 Men 2nd 86 Groningen B - Keistad C 4 - 2 MdR 3
3 Men 3rd 87 Helmvaarders A - Viking D 6 - 1 Euros L
4 Youth 88 MdR Jeugd - Waterwolf 6 - 2 HWC Girls
10:00 10:00
2 Men 2nd 89 Keistad B - Odysseus C 5 - 3 Windhappers A
3 Men 3rd 90 ZP A - Rijnland B 1 - 5 Windhappers Z
4 Youth 91 HWC Badboys - Rijnland J 2 - 3 DKV Jeugd
10:30 10:30
2 Men 2nd 92 MdR 3 - Windhappers B 4 - 0 Groningen B
3 Men 3rd 93 Hydronauten - Rijnland C 4 - 0 Helmvaarders A
4 Men 4th 94 UKC1 - Euros 4 - 2 Keistad D
11:00 11:00
2 Men 2nd 95 Odysseus B - Windhappers A 4 - 3 Keistad B
3 Men 3rd 96 MdR 4 - Euros L 3 - 3 Rijnland B
4 Men 4th 97 Viking Venlo C - MdR 5 3 - 0 TKV Tilikum
11:30 11:30
2 Youth 98 HWC The Sharks - DKV Jeugd 6 - 2 Rijnland J
3 Youth 99 HWC Girls - Waterwolf 3 - 3 MdR Jeugd
4 Men 4th 100 Keistad D - Rijnland D 3 - 2 UKC1
12:00 12:00
2 Men 2nd 101 Groningen B - Viking Venlo B 3 - 7 Windhappers B
3 Men 3rd 102 Helmvaarders A - Windhappers Z 4 - 1 Rijnland C
4 Men 4th 103 TKV Tilikum - UKC2 7 - 0 Viking Venlo C
12:30 12:30
2 Men 2nd 104 Keistad C - Keistad B 1 - 7 Odysseus B
3 Men 3rd 105 Viking D - Rijnland B 0 - 13 MdR 4
4 Men 4th 106 Het Anker - GKV-C 4 - 4 Rijnland D
13:00 13:00
2 Men 2nd 107 Windhappers A - Odysseus C 7 - 2 Viking Venlo B
3 Men 3rd 108 ZP A - Euros L 4 - 4 Windhappers Z
4 Men 4th 109 Viking Venlo C - KVDRV 1 - 2 UKC2
13:30 13:30
2 Men 2nd 110 MdR 3 - Odysseus B 3 - 3 Keistad C
3 Men 3rd 111 Hydronauten - MdR 4 3 - 4 Rijnland B
4 Youth 112 HWC Badboys - DKV Jeugd 2 - 6 Waterwolf
14:00 14:00
2 Men 2nd 113 Windhappers B - Groningen B 2 - 3 Odysseus C
3 Men 3rd 114 Helmvaarders A - Rijnland C 5 - 0 Viking D
4 Men 4th 115 MdR 5 - Euros 4 - 8 Het Anker
14:30 14:30
2 Men 2nd 116 Odysseus C - Viking Venlo B 3 - 6 MdR 3
3 Men 3rd 117 Windhappers Z - ZP A 2 - 2 Hydronauten
4 Men 4th 118 Rijnland D - UKC1 2 - 3 -
15:00 15:00
2 Youth 119 MdR Jeugd - HWC Girls 4 - 1 DKV Jeugd
3 Youth 120 Rijnland J - HWC The Sharks 1 - 4 Waterwolf
4 Men 4th 121 Het Anker - Keistad D 2 - 7 MdR 5
15:30 15:30
2 Men 2nd 122 Keistad C - Windhappers A 2 - 10 Viking Venlo B
3 Men 3rd 123 Viking D - Euros L 1 - 8 Rijnland C
4 Men 4th 124 UKC2 - KVDRV 1 - 4 Rijnland D
16:00 16:00
2 Men 2nd 125 MdR 3 - Keistad B 0 - 2 Groningen B
3 Men 3rd 126 Hydronauten - Rijnland B 4 - 7 ZP A
4 Men 4th 127 Viking Venlo C - GKV-C 5 - 0 UKC1
16:30 16:30
2 Men 2nd 128 Windhappers B - Viking Venlo B 2 - 5 Odysseus B
3 Men 3rd 129 Windhappers Z - Rijnland C 1 - 1 Helmvaarders A