Nederlandse Kampioenschappen 2018 - Match list


Day 4: Sunday the 16th of September, 2018

Pitch Division Team A - Team B Result Referee(s)
08:00 08:00
2 MdR 3 - Odysseus B 5 - 5 Viking Venlo C
3 ZP A - Euros L 1 - 4 Rijnland C
4 MdR 5 - Het Anker 2 - 3 Rijnland D
08:30 08:30
2 Windhappers A - Keistad B 4 - 3 Odysseus C
3 Helmvaarders A - Windhappers Z 1 - 1 Hydronauten
4 TKV Tilikum - Euros 4 - 2 GKV-C
09:00 09:00
2 Keistad C - Viking Venlo B 2 - 5 MdR 3
3 Rijnland C - Rijnland B 1 - 7 ZP A
4 UKC1 - KVDRV 3 - 2 Keistad D
09:30 09:30
2 Odysseus B - Groningen B 6 - 3 Windhappers A
3 Hydronauten - MdR 4 1 - 2 Helmvaarders A
4 GKV-C - Viking Venlo C 1 - 2 TKV Tilikum
10:00 10:00
2 MdR 3 - Windhappers B 6 - 4 Keistad C
4 Keistad D - Rijnland D 5 - 3 UKC1
10:30 10:30
2 Windhappers A - Odysseus C 3 - 1 Groningen B
3 MdR Jeugd - HWC Girls 7 - 0 DKV Jeugd
4 HWC Badboys - Waterwolf 4 - 2 Rijnland J
11:00 11:00
2 Keistad B - Viking Venlo B 5 - 3 MdR 3
3 Helmvaarders A - Euros L 7 - 2 Windhappers Z
4 MdR 5 - UKC2 6 - 5 KVDRV
11:30 11:30
2 Odysseus B - Keistad C 5 - 2 Windhappers A
3 MdR 4 - Rijnland B 2 - 5 Hydronauten
4 Euros - KVDRV 4 - 3 Het Anker
12:00 12:00
2 Windhappers B - Groningen B 3 - 4 Viking Venlo B
3 Windhappers Z - ZP A 1 - 3 Helmvaarders A
4 Rijnland D - GKV-C 1 - 3 MdR 5
12:30 12:30
2 MdR 3 - Odysseus C 4 - 5 Keistad C
3 Hydronauten - Rijnland C 5 - 0 MdR 4
4 TKV Tilikum - UKC1 4 - 1 UKC2
13:00 13:00
2 Windhappers A - Viking Venlo B 6 - 3 -
3 HWC Badboys - Rijnland J 2 - 2 Euros L
4 Keistad D - Viking Venlo C 3 - 2 GKV-C
13:30 13:30
1 MdR Jeugd - HWC The Sharks 1 - 6 Odysseus C
2 Odysseus B - Keistad B 7 - 4 Groningen B
3 Helmvaarders A - Rijnland B 3 - 7 Windhappers Z
4 Waterwolf - DKV Jeugd 2 - 3 HWC Girls
14:00 14:00
1 Het Anker - UKC2 3 - 3 -
2 Windhappers B - Keistad C 4 - 3 Viking Venlo B
3 MdR 4 - Euros L 2 - 1 Rijnland C
4 KVDRV - Rijnland D 3 - 4 MdR 5
14:30 14:30
2 Groningen B - Odysseus C 5 - 6 Keistad B
3 Hydronauten - ZP A 2 - 2 Rijnland B
4 Euros - GKV-C 2 - 5 -
15:00 15:00
1 HWC Badboys - HWC Girls 7 - 1 Waterwolf
2 MdR 3 - Windhappers A 4 - 6 Odysseus B
3 Windhappers Z - Rijnland C 0 - 2 Euros L
4 UKC1 - Viking Venlo C 4 - 3 -
15:30 15:30
2 Rijnland J - MdR Jeugd 4 - 3 Hydronauten
3 HWC The Sharks - DKV Jeugd 6 - 4 ZP A
4 TKV Tilikum - Keistad D 5 - 3 -